Poslanci ELS podporují Webera na post předsedy Komise

Středa 12. 6. 2019,

Poslanci z České republiky, Polska a Slovenska, kteří jsou součástí poslaneckého klubu Evropské lidové strany a byli zvoleni v květnu 2019, vyjádřili jednoznačnou podporu předsedovi klubu ELS, Manfredu Weberovi, pokud jde o obsazení postu předsedy Evropské komise. Jejich pozice kontrastuje s postojem premiérů visegrádských zemí, tj. pánů Babiše, Morawieckého, Pellegriniho a Orbána. 

Ti Manfreda Webera nepodporují, či dokonce rozporují samotný proces Spitzenkandidátů.

„Zastáváme jednoznačné stanovisko a vysíláme tak jasný signál občanům našich zemí. Chceme větší transparentnost a méně demokratického deficitu v Evropské unii,“ říkají poslanci ze zmíněných zemí za ELS.

Proces tzv. Spitzenkandátů znamená, že předsedou Komise by se měl stát vedoucí kandidát vítězné evropské strany ve volbách do Evropského parlamentu. Největším poslaneckým klubem v příštím Evropském parlamentu bude Evropská lidová strana a jejím kandidátem je Manfred Weber. Budoucího předsedu Evropské komise jmenuje Evropská rada a musí jej schválit Evropský parlament. ELS věří, že celý proces bude završen do konce června.


Chcete vědět aktuality z mého působení v Evropském parlamentu i v Česku?

Facebook
Twitter
Instagram
Poslanecký klub ELS
Evropský parlament
KDU-ČSL

Michaela Šojdrová, © 2018 · Všechna práva vyhrazena | Ochrana osobních údajů | RSS kanál

Hexadesign