Pracuji pro vás, občany České republiky a Evropany

V politice je důležité mít vize, vědět, kam chceme společnost vést a co pro to musíme udělat. V roce 2014 pro mne začala nová životní a profesní etapa, kterou vnímám jako další krok k rozvoji zkušeností, které jsem měla možnost získat. Jsem hrdá, že jsem vaší poslankyní. Svoji práci v politice beru jako službu a snažím se nezklamat.

Migrace - konkrétní pomoc dětským obětem války

Na uprchlickou krizi se dívám především očima nevinných obětí – dětí. V Evropském parlamentu pracuji již 4 roky ve Skupině pro práva dětí. Při každém setkání se dozvídáme o tom, kolik dětí bez doprovodu rodičů v Evropě je, jak jsou ohrožené. Od začátku migrační krize se jich už nejméně 10.000 ztratilo. Problém dětí bez doprovodu vidí jako závažný všechny země EU, a proto se mnohé z nich rozhodly o tyto děti postarat. Vím, že v České republice lidé nejsou lhostejní a existuje zde společenská poptávka po řešení uprchlické krize solidárním přístupem. Jsem členkou strany, od které se očekává osobní lidská angažovanost – solidarita. Strach a nedůvěra vůči islámu nejsou odůvodněné vůči bezbranným dětem. Proto navrhuji, aby právě jim byla směřována naše pomoc.

Návrh na pomoc dětských obětí války v Sýrii. 

Podpora českého venkova a zemědělství

Naším národním zájmem musí být zajištění produkce kvalitních domácích potravin, péče o krajinu a udržení našich tradic. Poslanecký klub Evropské lidové strany, ke kterému patřím, je největším zastáncem práv zemědělců v EU a Česká republika v něm nemá v tuto chvíli jediného zástupce, což je velká chyba. Před námi je reforma Společné zemědělské politiky a Víceletý finanční rámec na období 2021–2027. Mojí prioritou pro reformu společné zemědělské politiky EU bude: jen dobrovolné „zastropování“ pro dotace (to znamená, že členské státy si samy rozhodnou, zda omezí dotace pro velké farmy), udržet úroveň přímých plateb, dotace pro citlivé komodity a podpora národních zdrojů. 

Podívejte se na video o tom, jak by mělo vypadat evropské zemědělství po roce 2020.

Solidarita & bezpečnost

Je důležité, aby v debatě o závažných politických problémech, jakým je například migrace, převládal rozum a ne emoce. Vedla se věcná diskuse. Nezapomínalo se na hodnoty. Zneužívání strachu jako politického nástroje je znakem totalitní společnosti. Bezpečnost i solidarita jsou hodnoty a my politici se musíme postarat o to, aby obě tyto hodnoty byly zajištěny.

Podívejte se na debatu právě na téma solidarity a bezpečnosti. 

Chcete vědět aktuality z mého působení v Evropském parlamentu i v Česku?

Facebook
Twitter
Instagram
Poslanecký klub ELS
Evropský parlament
KDU-ČSL

Michaela Šojdrová, © 2021 · Všechna práva vyhrazena | Ochrana osobních údajů | RSS kanál

Hexadesign