Zprávy

Všechny zprávy

Klíčové události ze zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku (15.1. – 18.1. 2018)

Pátek 19.1.2018 Články Tiskové zprávy EP

Tisková zpráva poslanců Evropského parlamentu za KDU-ČSL

18. 1. 2018, Štrasburk/Praha

 

Přečíst celý článek

Čínská vláda musí propustit politické vězně

Čtvrtek 18.1.2018 Články EP Vystoupení v EP

Tisková zpráva EPP

Evropský parlament dnes v rezoluci upozornil na nedodržování základních práv v Číně a na řadu rozsudků několikaletého vězení, které čínské soudy vynesly nad ochránci lidských práv a zastánci práv Tibeťanů

Přečíst celý článek

Jaký byl uplynulý rok 2017 a co nás čeká v roce 2018? Doma i v Evropě

Pátek 29.12.2017 Články Blog EP

Přejme si, aby rok 2017 nebyl posledním klidným a úspěšným rokem. Opět o tom rozhodnou voliči. Tentokrát již v lednových prezidentských volbách. Zdá se vám, že uplynulý rok byl spíše klidný a úspěšný? Jak pro koho.   

Přečíst celý článek

Požehnání papeže Františka je pro mne posilou

Středa 27.12.2017 Články Blog Uprchlická krize

Letos jsem udělala jedno šťastné rozhodnutí. Jela jsem na konferenci evropských politiků do Říma. Doufala jsem, že budu mít příležitost předat papeži fotografii velehradského kříže, který je v Evropském parlamentu. Chtěla jsem, aby věděl, že my křesťané v Evropském parlamentu, se hlásíme ke kříži, že nám víra pomáhá plnit naši službu v politice.  Stále více oceňuji otevřenost a srozumitelnost s jakou papež František hlásá evangelium dnešnímu světu. Symbolicky, v den mých narozenin, jsem měla příležitost jemu i dalším říct: „Modlíme se za Vás a prosím i Vy se za nás přimlouvejte.“.

Přečíst celý článek

Členská státy musí přijmout opatření proti sexuálnímu zneužívání dětí

Čtvrtek 14.12.2017 Články Tiskové zprávy EP Vystoupení v EP

Evropský parlament dnes přijal usnesení, ve kterém upozorňuje na problém sexuálního zneužívání dětí v Evropě. Jak uvádí i Rada Evropy, jedno z pěti dětí je v Evropě obětí sexuálního násilí, a to i přesto, že Evropská unie již šest let disponuje právní úpravou postihující tento přeshraniční zločin.

Přečíst celý článek