Zprávy

Všechny zprávy

Klíčové události ze Štrasburku: Posílení kybernetické bezpečnosti i mediální gramotnosti

Pátek 15.6.2018 Tiskové zprávy EP

Klíčové události ze zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku (11.6.- 14.6. 2018)

Štrasburk/Praha

Přečíst celý článek

I já jsem Česká televize

Středa 13.6.2018 Z médií Články CULT

Komentář pro info.cz

Média jsou jedním z pilířů demokracie. Není náhodou, že ti kteří vládnou nebo chtějí vládnout, je chtějí ovládat. Proto veřejnoprávní televize a rozhlas mají nezastupitelnou roli a jejich nezávislost musíme chránit.

Přečíst celý článek

Projev v EP : EU a Sýrie

Pondělí 28.5.2018 EP Články Uprchlická krize

V našem sousedství se odehrává válka s největším počtem obětí od druhé světové války. Válka v Sýrii zásadně ovlivňuje politický vývoj v zemích EU, a proto je tak důležité, aby občané o této válce znali pravdu. 

Rada EU  dnes o rok prodloužila sankční opatření vůči režimu syrského prezidenta Bašára Asada.  Sankce budou platit do 1. června 2019. Aktualizován byl také seznam osob, firem a institucí, kterých se týká zmrazení majetku v EU a zákaz cestování do unie. Dovoluji si zveřejnit svůj projev k této důležité politické otázce. 

Přečíst celý článek

GDPR: panika je zbytečná, ale posloužila k obecné osvětě

Čtvrtek 24.5.2018 Články Blog EP

Málokterá anglická zkratka se v českém mediálním a veřejném diskursu skloňuje tolik jako nyní GDPR - General Data Protection Regulation, neboli obecné nařízení (EU) o ochraně osobních údajů. Vstupuje v platnost dnes a je přímo aplikovatelné. Předpis je to složitý, takže proto jsem před časem interpelovala Evropskou komisi, aby poskytla praktická vodítka a pokyny pro občany. Takové pokyny dnes jsou (mj. velmi kvalitní od našeho ÚOOÚ). Proč je tedy nyní kolem GDRP taková panika a povyk.

Přečíst celý článek

Otevřený dopis Junckerovi: Putin není přítel, ale agresor

Čtvrtek 10.5.2018 Tiskové zprávy EP

Europoslankyně za KDU-ČSL Michaela Šojdrová podepsala společný dopis předsedovi Evropské komise Jean-Claude Junckerovi, ve kterém ho společně s dalšími 21 europoslanci upozorňuje na to, že svými výroky diskredituje Evropskou unii.

Juncker v rozhovoru pro nizozemský deník Trouw (28.4 2018), označil ruského prezidenta Vladimíra Putina za svého přítele a řekl, že se EU musí naučit mluvit s Ruskem jako rovný s rovným.

Přečíst celý článek