Zprávy

Všechny zprávy

Evropský sbor solidarity – cesta pro mladé, jak pomoci druhým i sobě

Úterý 16.10.2018 Články EP EMPL

Solidarita pro mě vždy byla stmelující hodnotou, která nás přes veškeré rozdíly dokáže spojovat. Solidarita není jen o materiální pomoci, ale mnohdy ještě cennější je dobrovolná činnost, kterou si většina z nás může dovolit, protože nás stojí jen vůli a čas. Věřím tomu, že kdo pomáhá svému okolí, pro něj bude mít i větší pochopení. Jak říkal Goethe - kdo nedělá nic pro druhé, nedělá nic pro sebe. Je mi proto ctí, že jsem byla určena zpravodajkou k novému nařízení o Evropském sboru solidarity. Jsem přesvědčena o tom, že jde o velmi smysluplný program, který si zaslouží pozornost mladých lidí.

Přečíst celý článek

Projev k summitu Evropské rady, migraci a syrských dětech

Úterý 2.10.2018 Články EP

Paní ministryně, pane místopředsedo Timmermansi, Evropská rada má klíčovou odpovědnost a musí přicházet s řešením aktuálních problémů a těmi stále zůstávají bezpochyby migrace a bezpečnost. Kolegové a kolegyně, kteří voláte po řešení také dalších důležitých otázek, jako jsou otázky sociální, životní prostředí, tyto otázky jsou důležité, ale bez toho, že se navrátí důvěra občanům v této klíčové otázce bezpečnosti a migrace se nepohneme dál.

Přečíst celý článek

Méně násilí na Youtube a evropská produkce na Netflixu

Úterý 2.10.2018 Tiskové zprávy EP CULT

Evropský parlament dnes definitivně potvrdil nová pravidla pro Netflix, Youtube a další online video platformy. Platformy pro sdílení videí budou povinně odstraňovat obsah podněcující k násilí nebo nenávisti nejpozději od roku 2020. Služby videa na vyžádání budou muset nabízet divákům i evropskou tvorbu.

 

Přečíst celý článek

Premiér Babiš nezablokoval iniciativu na přijetí dětských obětí války v Sýrii. Zodpovědnost přenesl na občanskou společnost.

Sobota 22.9.2018 Tiskové zprávy

Europoslankyně Michaela Šojdrová se v pátek 21. 9. sešla s premiérem Andrejem Babišem a s prvním místopředsedou vlády Janem Hamáčkem, aby jim předložila svůj návrh na poskytnutí mezinárodní ochrany (doplňkové ochrany) v České republice pro nezletilé bez doprovodu ze Sýrie, které jsou v řeckých uprchlických zařízeních. Šojdrová se postavila za výzvu iniciativy Češi pomáhají, která již více než rok volá po vstřícnějším přístupu české vlády k obětem války v Sýrii. Na schůzce za ně hovořil Jaroslav Mika. Svojí účastí na schůzce podpořili tuto iniciativu také senátoři, Václav Hampl, předseda Výboru pro záležitosti Evropské unie, a Zdeněk Papoušek, předseda Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice. Za Organizaci pro pomoc uprchlíkům se zúčastnil Martin Rozumek a za syrskou komunitu česko-syrská lékařka Samira Sibai.

Přečíst celý článek

Zrození moderního Středoevropana

Čtvrtek 20.9.2018 Články Blog

Včera a dnes probíhá v Kroměříži a Olomouci mezinárodní konference Zrod moderního Středoevropana | 2018 Rozlomená doba, která mapuje kořeny občanské společnosti. Měla jsem tu čest se účastnit příprav této ojedinělé akce, kterou pořádal Národní památkový ústav, Univerzita Palackého a Muzeum umění Olomouc.Dovoluji si zveřejnit příspěvek bývalého předsedy české vlády Petra Pitharta.

Přečíst celý článek