Zprávy

Blog

Revize audiovizuální směrnice – Season 1 Episode 5: Postavení regulačních orgánů

Čtvrtek 23.3.2017 Blog CULT seriál AVMSD

Názorová pluralita a s tím související nezávislost médií jsou jedny ze základních atributů moderní demokracie. Tohoto okruhu se dotýká rovněž audiovizuální směrnice, která usiluje o vzájemnou spolupráci Evropské komise a orgánů dohledu nad rozhlasovým a televizním vysíláním jednotlivých členských států. Zatímco znění současné směrnice je v tomto ohledu spíše kusé (směrnice zřídila kontaktní výbor při Evropské komisi, který se skládá ze zástupců orgánů dohledu a zástupce Komise a má čistě konzultační a poradní funkci), návrh revize směrnice o AVMS jde mnohem dál.

Přečíst celý článek

Revize audiovizuální směrnice – Season 1 Episode 4: Quo vadis AVMSD?

Pondělí 13.3.2017 Články EP Blog seriál AVMSD CULT

Intenzivní práce na revizi audiovizuální směrnice pokračují nezadržitelným tempem. Blížíme se hlasování o legislativní zprávě v kulturním výboru, které je naplánováno na duben 2017.

Přečíst celý článek

Musíme mířit na nelegální obchod se zbraněmi

Úterý 7.3.2017 Články Blog EP Tiskové zprávy

Příští týden budeme na plenárním zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku rozhodovat o legislativě, která má nastavit nová pravidla pro kontrolu držení a nabývání střelných zbraní pro civilní použití. Revize směrnice o zbraních je reakcí na teroristické útoky v Evropě i další tragické incidenty, při kterých zemřeli lidé výstřelem z legálně i nelegálně držených zbraní. Je důležité, aby Evropská unie měla společná pravidla pro držení zbraní a aby měla všechny potřebné nástroje na kontrolu pohybu zbraní, které by se neměly dostat na černý trh. 

Přečíst celý článek

Revize audiovizuální směrnice – Season 1 Episode 3: Ochrana nezletilých před nevhodným obsahem na internetu a úprava platforem sdíleného videa

Pondělí 13.2.2017 Články Blog EP seriál AVMSD CULT

Internet je pravděpodobně největším objevem v oblasti kultury a vzdělávání od vynálezu knihtisku.  Nic jiného, tak radikálně nezměnilo komunikaci, média, kulturu, ale i obchod a zábavu.  Přináší velké výhody, ale i velká rizika, kterým je třeba předcházet.

 

Přečíst celý článek

Video: Erasmus je osvědčená obchodní značka