Zprávy

Blog

Zrození moderního Středoevropana

Čtvrtek 20.9.2018 Články Blog

Včera a dnes probíhá v Kroměříži a Olomouci mezinárodní konference Zrod moderního Středoevropana | 2018 Rozlomená doba, která mapuje kořeny občanské společnosti. Měla jsem tu čest se účastnit příprav této ojedinělé akce, kterou pořádal Národní památkový ústav, Univerzita Palackého a Muzeum umění Olomouc.Dovoluji si zveřejnit příspěvek bývalého předsedy české vlády Petra Pitharta.

Přečíst celý článek

Spitzenkandidát evropských lidovců z německé strany Šumavy?

Čtvrtek 6.9.2018 Články Blog EP

Tento týden oznámil předseda našeho klubu Evropské lidové strany v Evropském parlamentu, Manfred Weber, svou kandidaturu na šéfa Evropské komise. Pokud bude naším kongresem zvolen, bude kandidovat v čele naší politické rodiny, jako náš Spitzenkandidát v eurovolbách v květnu 2019. Podpořila jej i německá kancléřka Angela Merkelová, která usoudila, že právě tento mladý politik (je mu 46 let) z bavorské CSU je tím pravým pro současnou neklidnou dobu plnou populismu.

 

Přečíst celý článek

Podpora zemědělství je pro mě návrat ke kořenům…. a také náš národní zájem

Úterý 28.8.2018 Blog EP Články

Včera odpoledne jsem se vrátila z výstavy Země živitelka s výslužkou z letošní sklizně (mák a povidla), ale hlavně s dobrým pocitem z návratu ke kořenům. Vzpomněla jsem si na svou zkoušku z jízdy traktorem a státnice z krajinářské tvorby. Zemědělci nepodléhají pesimismu, i když zažíváme velký problém se suchem. Z rozhovorů s lidmi z praxe i od nás v Kroměříži vím, že se snaží úrodu zachránit a pracovat tak, aby vodu v krajině a v půdě udrželi co nejvíc. Po 4 letech zkušeností v Evropském parlamentu vidím, že si zemědělská politika zaslouží větší pozornost, a proto, pokud budu zvolena, budu usilovat o členství v zemědělském výboru.

Česká republika nemá v této chvíli v Evropském parlamentu jediného zástupce ve výboru pro zemědělství a rozvoj venkova (AGRI), což je velká chyba. Je před námi reforma Společné zemědělské politiky a Víceletý finanční rámec na období 2021 – 2027.

Přečíst celý článek

GDPR: panika je zbytečná, ale posloužila k obecné osvětě

Čtvrtek 24.5.2018 Články Blog EP

Málokterá anglická zkratka se v českém mediálním a veřejném diskursu skloňuje tolik jako nyní GDPR - General Data Protection Regulation, neboli obecné nařízení (EU) o ochraně osobních údajů. Vstupuje v platnost dnes a je přímo aplikovatelné. Předpis je to složitý, takže proto jsem před časem interpelovala Evropskou komisi, aby poskytla praktická vodítka a pokyny pro občany. Takové pokyny dnes jsou (mj. velmi kvalitní od našeho ÚOOÚ). Proč je tedy nyní kolem GDRP taková panika a povyk.

Přečíst celý článek

Mezinárodní den svobody tisku 2018

Čtvrtek 3.5.2018 Články Blog EP

„Nenecháme se zastrašit výhrůžkami. Bude nás čím dál víc“ To jsou slova Akina Atalaye, výkonný ředitel tureckého opozičního deníku Cumhuriet, poté co byl minulý měsíc propuštěn z vazby.

Každý rok se 3. května slaví Mezinárodní den svobody tisku a připomínáme si, že média na celém světě by měla být svobodná, nezávislá a vzdáváme hold novinářům a pracovníkům médií, kteří při výkonu své profese přišli o život nebo skončili ve vězení.

Přečíst celý článek