Zprávy

Blog

Jaký byl uplynulý rok 2017 a co nás čeká v roce 2018? Doma i v Evropě

Pátek 29.12.2017 Články Blog EP

Přejme si, aby rok 2017 nebyl posledním klidným a úspěšným rokem. Opět o tom rozhodnou voliči. Tentokrát již v lednových prezidentských volbách. Zdá se vám, že uplynulý rok byl spíše klidný a úspěšný? Jak pro koho.   

Přečíst celý článek

Požehnání papeže Františka je pro mne posilou

Středa 27.12.2017 Články Blog Uprchlická krize

Letos jsem udělala jedno šťastné rozhodnutí. Jela jsem na konferenci evropských politiků do Říma. Doufala jsem, že budu mít příležitost předat papeži fotografii velehradského kříže, který je v Evropském parlamentu. Chtěla jsem, aby věděl, že my křesťané v Evropském parlamentu, se hlásíme ke kříži, že nám víra pomáhá plnit naši službu v politice.  Stále více oceňuji otevřenost a srozumitelnost s jakou papež František hlásá evangelium dnešnímu světu. Symbolicky, v den mých narozenin, jsem měla příležitost jemu i dalším říct: „Modlíme se za Vás a prosím i Vy se za nás přimlouvejte.“.

Přečíst celý článek

Filmová cena LUX 2017

Úterý 14.11.2017 Články Tiskové zprávy Blog EP

Jednou za rok máme skvělou příležitost – stát se členy poroty prestižní filmové ceny LUX Prize, kterou každoročně uděluje Evropský parlament. Letos jsem hlasovala pro film Sámská krev, který probírá málo známou tématiku předsudků a rasismu vůči Sámům na severu Švédska.

Přečíst celý článek

Babiš, Berlusconi, migrace a budoucnost Evropy

Čtvrtek 26.10.2017 Články Blog EP

Zamyšlení nad výsledky voleb pohledem z jihu

Zahraniční tisk často srovnává Andreje Babiše se Silviem Berlusconim (i Donaldem Trumpem). Kvůli jeho „nadstandardním“ vztahům s médii jsme si vyslechli silnou kritiku i na půdě Evropského parlamentu - v květnu 2017 zde proběhla rozprava o rizicích zneužívání sdělovacích prostředků v České republice. Komisařka Cecilia Malmströmová vyjádřila nespokojenost nad „ovlivňováním médií politiky, konfliktem zájmů mezi vlastnictvím médií a politickou zodpovědností a transparentností vlastnických vztahů v médiích". Jméno Babiš během rozpravy o ohrožení svobody médií na půdě Evropského parlamentu padlo mnohokrát – více zde. Nyní se Babiš stal vítězem voleb, který hledá koaličního partnera, policie vyšetřuje jeho podnikatelské aktivity a on bude muset spolupracovat s tolik kritizovanou Evropou.

Přečíst celý článek

Stáž studentů SOŠ pro administrativu EU z Prahy v Evropském parlamentu

Pátek 13.10.2017 Články Blog EP

V týdnu od 9. do 13. října se pět studentů SOŠ pro administrativu EU zúčastnilo stáže v EP pod ochrannými křídly paní eurospolankyně Ing. Michaely Šojdrové. Pracovními zkušenostmi, ale i společenskými zážitky nabitý týden mohli studenti maturitního ročníku zažít i díky skvělé podoře asistentů paní poslankyně. Za vstřícnost, ochotu a čas investovaný do mladých lidí jim všem patří obrovský dík.

O své pocity z bruselského týdne se s vámi podělí studenti sami.

Petra Bergmannová, doprovázející pedagožka

Přečíst celý článek