Zprávy

Články

Lidovečtí europoslanci nepodpořili deklaraci OSN k migraci

Čtvrtek 19.4.2018 Tiskové zprávy Články EP

Štrasburk - Ve středu 18. dubna odhlasovali europoslanci Usnesení Evropského parlamentu k pokroku v iniciativě globálních paktů OSN o bezpečné, řízené a legální migraci a o uprchlících. Všichni europoslanci za KDU-ČSL ale hlasovali proti.

 „Usnesení naléhavě žádá o vytvoření závazného programu pro přesídlování. Domnívám se, že to musí zůstat dobrovolné a záviset na rozhodnutí států. Legální trasy pro uprchlíky nesmí fungovat jako motivační „pull factor“ pro další masivní migraci,“ vysvětluje lidovecká europoslankyně Michaela Šojdrová.

Přečíst celý článek

Projev Macrona v Evropském parlamentu:rozhodující budou činy

Úterý 17.4.2018 Články Tiskové zprávy EP

Dnešní projev francouzského prezidenta Emmanula Macrona na půdě Evropského parlamentu prokázal ambici Francie vést debatu ohledně budoucnosti Evropy. Svěží vítr a očekávání, které se snaží prokázat francouzský prezident, ale bude muset doložit konkrétními činy na poli evropské integrace.

Přečíst celý článek

Šojdrová: Média budou benefitovat z většího podílu žen

Úterý 17.4.2018 Články EP Tiskové zprávy

Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), autorka usnesení o rovnosti žen a mužů v médiích, které bylo dnes přijato plénem Evropského parlamentu, říká: „Čísla hovoří jasně: Zastoupení žen v mediích je 40%. Na rozhodování v mediálním sektoru se ženy podílejí 32 procenty a rozdíl v jejich platech ve srovnání s muži je 17%. Mezi citovanými odbornými komentátory a experty je zastoupeno pouze 18 % žen. Disproporce nalezneme například ve filmovém průmyslu. Pouze jeden z pěti evropských filmů je natočen režisérkou. Tato čísla mají dopady nejen na obsah zpravodajství a filmovou tvorbu, ale i na chod tohoto průmyslu, v rámci kterého je často obtížné sladit pracovní a rodinný život.“

Přečíst celý článek

KDU-ČSL vítá zákaz dvojí kvality potravin, lidovci o něj usilují dlouhodobě

Středa 11.4.2018 Články Tiskové zprávy EP

Evropská komise dnes přijala balíček legislativních úprav “New Deal for Consumers“ (Nová dohoda pro spotřebitele). Změny mají reagovat na nespokojenost občanů některých členských států (včetně ČR) s různou kvalitou totožných potravin a výrobků. “Návrh Komise řeší požadavek KDU-ČSL a postihne klamavé jednání výrobců. Nový návrh konečně dává členským státům i jejich občanům nástroj proti těmto praktikám. Věřím, že Evropský parlament návrh směrnice podpoří a urychlí její projednání tak, abychom ji stihli schválit ještě do konce mandátu,” říká europoslankyně za KDU-ČSL Michaela Šojdrová.

Přečíst celý článek

Jak souvisí Velikonoce s učiteli?

Středa 28.3.2018 Blog Články

Letos se potkává velikonoční týden se svátkem všech našich učitelů, neboť 28. března 1592 se narodil J. A. Komenský, učitel národů, biskup Jednoty bratrské a vlastenec. Jak by se asi díval na národ, který nedokáže ocenit své učitele a přitom se na ně tak spoléhá?

Při pohledu na srovnání úrovně platů učitelů 28 evropských zemí jsou ti naši na posledním místě. Srovnání výsledků jejich práce tomu ale neodpovídá, protože naši žáci dosahují lepších výsledků, než by úrovni financování odpovídalo.

Přečíst celý článek