Zprávy

Články

Evropský sbor solidarity – cesta pro mladé, jak pomoci druhým i sobě

Úterý 16.10.2018 Články EP EMPL

Solidarita pro mě vždy byla stmelující hodnotou, která nás přes veškeré rozdíly dokáže spojovat. Solidarita není jen o materiální pomoci, ale mnohdy ještě cennější je dobrovolná činnost, kterou si většina z nás může dovolit, protože nás stojí jen vůli a čas. Věřím tomu, že kdo pomáhá svému okolí, pro něj bude mít i větší pochopení. Jak říkal Goethe - kdo nedělá nic pro druhé, nedělá nic pro sebe. Je mi proto ctí, že jsem byla určena zpravodajkou k novému nařízení o Evropském sboru solidarity. Jsem přesvědčena o tom, že jde o velmi smysluplný program, který si zaslouží pozornost mladých lidí.

Přečíst celý článek

Projev k summitu Evropské rady, migraci a syrských dětech

Úterý 2.10.2018 Články EP

Paní ministryně, pane místopředsedo Timmermansi, Evropská rada má klíčovou odpovědnost a musí přicházet s řešením aktuálních problémů a těmi stále zůstávají bezpochyby migrace a bezpečnost. Kolegové a kolegyně, kteří voláte po řešení také dalších důležitých otázek, jako jsou otázky sociální, životní prostředí, tyto otázky jsou důležité, ale bez toho, že se navrátí důvěra občanům v této klíčové otázce bezpečnosti a migrace se nepohneme dál.

Přečíst celý článek

Zrození moderního Středoevropana

Čtvrtek 20.9.2018 Články Blog

Včera a dnes probíhá v Kroměříži a Olomouci mezinárodní konference Zrod moderního Středoevropana | 2018 Rozlomená doba, která mapuje kořeny občanské společnosti. Měla jsem tu čest se účastnit příprav této ojedinělé akce, kterou pořádal Národní památkový ústav, Univerzita Palackého a Muzeum umění Olomouc.Dovoluji si zveřejnit příspěvek bývalého předsedy české vlády Petra Pitharta.

Přečíst celý článek

Pomoc dětským obětem války

Neděle 16.9.2018 Články Uprchlická krize Tiskové zprávy

Konflikt v Sýrii přeměnil více než 5,5 miliónu mužů, žen a dětí v uprchlíky. Občanská válka pokračuje už sedmým rokem. Ze země prchají jednotlivci i celé rodiny. Nám, kteří nežijeme na Blízkém východě, je tato válka a s ní spojená uprchlická krize vzdálená a abstraktní.

Lidé ale nejsou lhostejní vůči těm, kdo utíkají před hrůzami války. V České republice existuje společenská poptávka po řešení uprchlické krize solidárním přístupem. Jsem členkou strany, od které se očekává osobní lidská angažovanost – solidarita.

Přečíst celý článek

Europoslanci za KDU-ČSL hlasovali pro novou směrnici autorského práva

Čtvrtek 13.9.2018 Články Tiskové zprávy EP

Po úterní rozpravě poslanci Evropského parlamentu ve středu hlasovali o nové směrnici autorského práva EU a jejích 186 pozměňovacích návrzích. Europoslanci za KDU-ČSL hlasovali pro přijetí této směrnice.

Europoslankyně Michaela Šojdrová také upozorňuje na to, že finální znění legislativy bude předmětem trialogu a svou roli sehraje i Česká republika při transpozici do českého právního řádu: „Tato verze směrnice o copyrightu narovnává podmínky pro autory na internetu a v tradičních médiích. Považuji za důležité, aby autoři dostali za autorsky chráněná díla odměnu, a to i za jejich zveřejňování na internetu. To je hlavní záměr nové směrnice a proto má mojí podporu.“

Přečíst celý článek