Zprávy

Články

I já jsem Česká televize

Středa 13.6.2018 Z médií Články CULT

Komentář pro info.cz

Média jsou jedním z pilířů demokracie. Není náhodou, že ti kteří vládnou nebo chtějí vládnout, je chtějí ovládat. Proto veřejnoprávní televize a rozhlas mají nezastupitelnou roli a jejich nezávislost musíme chránit.

Přečíst celý článek

Projev v EP : EU a Sýrie

Pondělí 28.5.2018 EP Články Uprchlická krize

V našem sousedství se odehrává válka s největším počtem obětí od druhé světové války. Válka v Sýrii zásadně ovlivňuje politický vývoj v zemích EU, a proto je tak důležité, aby občané o této válce znali pravdu. 

Rada EU  dnes o rok prodloužila sankční opatření vůči režimu syrského prezidenta Bašára Asada.  Sankce budou platit do 1. června 2019. Aktualizován byl také seznam osob, firem a institucí, kterých se týká zmrazení majetku v EU a zákaz cestování do unie. Dovoluji si zveřejnit svůj projev k této důležité politické otázce. 

Přečíst celý článek

GDPR: panika je zbytečná, ale posloužila k obecné osvětě

Čtvrtek 24.5.2018 Články Blog EP

Málokterá anglická zkratka se v českém mediálním a veřejném diskursu skloňuje tolik jako nyní GDPR - General Data Protection Regulation, neboli obecné nařízení (EU) o ochraně osobních údajů. Vstupuje v platnost dnes a je přímo aplikovatelné. Předpis je to složitý, takže proto jsem před časem interpelovala Evropskou komisi, aby poskytla praktická vodítka a pokyny pro občany. Takové pokyny dnes jsou (mj. velmi kvalitní od našeho ÚOOÚ). Proč je tedy nyní kolem GDRP taková panika a povyk.

Přečíst celý článek

Mezinárodní den svobody tisku 2018

Čtvrtek 3.5.2018 Články Blog EP

„Nenecháme se zastrašit výhrůžkami. Bude nás čím dál víc“ To jsou slova Akina Atalaye, výkonný ředitel tureckého opozičního deníku Cumhuriet, poté co byl minulý měsíc propuštěn z vazby.

Každý rok se 3. května slaví Mezinárodní den svobody tisku a připomínáme si, že média na celém světě by měla být svobodná, nezávislá a vzdáváme hold novinářům a pracovníkům médií, kteří při výkonu své profese přišli o život nebo skončili ve vězení.

Přečíst celý článek

Michaela Šojdrová navštívila uprchlické tábory a hotspoty v Řecku

Čtvrtek 26.4.2018 Články EP Tiskové zprávy Uprchlická krize

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) zorganizovala delegaci do Řecka, jejíž hlavním cílem bylo podat zprávu pro meziparlamentní skupinu pro práva dětí a parlamentní výbory o situaci nezaopatřených dětí v uprchlických zařízeních v Řecku. Evropský parlament bude příští týden ve čtvrtek 3.5. 2018 schvalovat rezoluci o ochraně dětí mezi migranty. Zpráva Michaely Šojdrové poslouží jako významný příspěvek do debaty a přípravy textu rezoluce.

Přečíst celý článek