Zprávy

CULT

Tisková zpráva: Na nový program musí Komise dát „nové“ peníze.“

Čtvrtek 6.4.2017 Tiskové zprávy Články EP CULT

Evropský parlament žádá od Komise, aby pro nový program solidarity plně využila stávající  Evropskou dobrovolnickou službu, aby naslouchala zkušenostem mládežnických organizací a na nový program dala nové peníze.

 

Přečíst celý článek

Revize audiovizuální směrnice – Season 1 Episode 5: Postavení regulačních orgánů

Čtvrtek 23.3.2017 Blog CULT seriál AVMSD

Názorová pluralita a s tím související nezávislost médií jsou jedny ze základních atributů moderní demokracie. Tohoto okruhu se dotýká rovněž audiovizuální směrnice, která usiluje o vzájemnou spolupráci Evropské komise a orgánů dohledu nad rozhlasovým a televizním vysíláním jednotlivých členských států. Zatímco znění současné směrnice je v tomto ohledu spíše kusé (směrnice zřídila kontaktní výbor při Evropské komisi, který se skládá ze zástupců orgánů dohledu a zástupce Komise a má čistě konzultační a poradní funkci), návrh revize směrnice o AVMS jde mnohem dál.

Přečíst celý článek

Revize audiovizuální směrnice – Season 1 Episode 4: Quo vadis AVMSD?

Pondělí 13.3.2017 Články EP Blog seriál AVMSD CULT

Intenzivní práce na revizi audiovizuální směrnice pokračují nezadržitelným tempem. Blížíme se hlasování o legislativní zprávě v kulturním výboru, které je naplánováno na duben 2017.

Přečíst celý článek

Revize audiovizuální směrnice – Season 1 Episode 3: Ochrana nezletilých před nevhodným obsahem na internetu a úprava platforem sdíleného videa

Pondělí 13.2.2017 Články Blog EP seriál AVMSD CULT

Internet je pravděpodobně největším objevem v oblasti kultury a vzdělávání od vynálezu knihtisku.  Nic jiného, tak radikálně nezměnilo komunikaci, média, kulturu, ale i obchod a zábavu.  Přináší velké výhody, ale i velká rizika, kterým je třeba předcházet.

 

Přečíst celý článek

Audiovizuální služby pro neslyšící a nevidomé

Středa 8.2.2017 Články EP CULT seriál AVMSD

Směrnice o audiovizuálních mediálních službách se zabývá také tématem zpřístupnění obsahu nevidomým a neslyšícím občanům. K tomuto tématu si dovoluji zveřejnit rozhovor, který jsem poskytla pro zdravotnický deník, a který vyšel 7.2. 2017. o

 

 

Přečíst celý článek