Zprávy

EMPL

Přeshraniční nákladní doprava – EP vrátil pozměňovací návrhy výboru na přepracování

Čtvrtek 5.7.2018 Tiskové zprávy Články EP EMPL

Europoslanci zamítli pozměňovací návrhy k reformě pravidel týkajících se přeshraniční nákladní dopravy v EU. Tzv. balíček mobility upravuje především pravidla pro vysílání řidičů, kabotáž a minimální sociální ochranu řidičů kamionů v rámci EU.

Přečíst celý článek

Šojdrová: Vysílání pracovníků omezí striktní pravidla a zbytečná byrokracie

Čtvrtek 26.4.2018 Články Tiskové zprávy EP EMPL

Předběžná dohoda členských států s Evropským parlamentem na směrnici o vysílání pracovníků bude dnes potvrzena výborem EP pro zaměstnanost. Jak se změny dotknou například i českých pracovníků vysílaných za prací do zahraničí, komentuje Michaela Šojdrová (KDU-ČSL): „Nová pravidla budou v praxi znamenat i to, že například český zedník pracující pro českou firmu na stavbě ve Francii bude pobírat stejnou mzdu jako zedník francouzský. Odpadá tak jedna z konkurenčních výhod českých pracovníků poskytujících za hranicemi cenově dostupnější služby. Firmy vysílající pracovníky budou muset navíc dodržovat požadavky vyplývající z kolektivních dohod, které nejsou snadno dostupné.“

Přečíst celý článek

Modernizovaný Europass podpoří volný pohyb v Evropě

Čtvrtek 15.3.2018 Články Tiskové zprávy EP EMPL

Evropský parlament dnes podpořil modernizaci Europassu, souboru nástrojů, které již čtrnáct let napomáhají zvyšovat pracovní mobilitu v EU.

Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) působící ve Výboru pro zaměstnanost a ve Výboru pro kulturu a vzdělávání, uvádí: „Unijní portál Europass navštívilo jen v minulém roce více než 25 miliónů lidí. Z toho 21 miliónů využilo elektronického formátu životopisu, který Europass nabízí. Tato čísla, která navíc rok od roku rostou, jsou důkazem oblíbenosti Europassu mezi občany. Jednotný formát dokladů přispívá k větší srozumitelnosti získaného vzdělání a zkušeností nejen pro mezinárodní, ale i pro místní zaměstnavatele.“

Přečíst celý článek

Navrhuji jednodušší a přehlednější pravidla pro řidiče v mezinárodní přepravě

Středa 28.2.2018 Články EP EMPL

24. ledna jsem informovala o návrhu Komise stanovující  konkrétní pravidla pro vysílání řidičů v odvětví silniční dopravy[1]. Tento týden (25. února) jsme ve Výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL) prodiskutovávali podané pozměňovací návrhy. Ráda bych Vás při této příležitosti seznámila se svými pozměňovacími návrhy a shrnula proběhlou diskusi.

Přečíst celý článek

Šojdrová nesouhlasí se zamítnutím e-karty ve Výboru pro zaměstnanost

Úterý 27.2.2018 Články Tiskové zprávy EP EMPL

Zjednodušení administrativy pro podnikatele ve stavebnictví a při poskytování služeb pro podnikatele je očekáváno od tzv. e-karty služeb. 

Přečíst celý článek

Nejčtenější zprávy