Zprávy

EMPL

Evropský sbor solidarity – cesta pro mladé, jak pomoci druhým i sobě

Úterý 16.10.2018 Články EP EMPL

Solidarita pro mě vždy byla stmelující hodnotou, která nás přes veškeré rozdíly dokáže spojovat. Solidarita není jen o materiální pomoci, ale mnohdy ještě cennější je dobrovolná činnost, kterou si většina z nás může dovolit, protože nás stojí jen vůli a čas. Věřím tomu, že kdo pomáhá svému okolí, pro něj bude mít i větší pochopení. Jak říkal Goethe - kdo nedělá nic pro druhé, nedělá nic pro sebe. Je mi proto ctí, že jsem byla určena zpravodajkou k novému nařízení o Evropském sboru solidarity. Jsem přesvědčena o tom, že jde o velmi smysluplný program, který si zaslouží pozornost mladých lidí.

Přečíst celý článek

Z médií: Česko má nadstandardní sociální zabezpečení zaměstnanců, je ale potenciál ke zlepšování

Středa 5.9.2018 Články Z médií EMPL

V Česku máme nadstandardní délku rodičovské dovolené, letos v únoru byla zavedena otcovská dovolená v délce pěti dnů, v červnu ošetřovatelské volno, v lednu byla rekordně zvýšena minimální mzda. Na dotaz, jak je na tom Česká republika ve srovnání s jinými státy Evropské unie s postavením zaměstnanců (včetně platů a mezd), to pro Náš REGION uvedla europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL). Potenciál však samozřejmě stále je.

Přečíst celý článek

Přeshraniční nákladní doprava – EP vrátil pozměňovací návrhy výboru na přepracování

Čtvrtek 5.7.2018 Tiskové zprávy Články EP EMPL

Europoslanci zamítli pozměňovací návrhy k reformě pravidel týkajících se přeshraniční nákladní dopravy v EU. Tzv. balíček mobility upravuje především pravidla pro vysílání řidičů, kabotáž a minimální sociální ochranu řidičů kamionů v rámci EU.

Přečíst celý článek

Šojdrová: Vysílání pracovníků omezí striktní pravidla a zbytečná byrokracie

Čtvrtek 26.4.2018 Články Tiskové zprávy EP EMPL

Předběžná dohoda členských států s Evropským parlamentem na směrnici o vysílání pracovníků bude dnes potvrzena výborem EP pro zaměstnanost. Jak se změny dotknou například i českých pracovníků vysílaných za prací do zahraničí, komentuje Michaela Šojdrová (KDU-ČSL): „Nová pravidla budou v praxi znamenat i to, že například český zedník pracující pro českou firmu na stavbě ve Francii bude pobírat stejnou mzdu jako zedník francouzský. Odpadá tak jedna z konkurenčních výhod českých pracovníků poskytujících za hranicemi cenově dostupnější služby. Firmy vysílající pracovníky budou muset navíc dodržovat požadavky vyplývající z kolektivních dohod, které nejsou snadno dostupné.“

Přečíst celý článek

Modernizovaný Europass podpoří volný pohyb v Evropě

Čtvrtek 15.3.2018 Články Tiskové zprávy EP EMPL

Evropský parlament dnes podpořil modernizaci Europassu, souboru nástrojů, které již čtrnáct let napomáhají zvyšovat pracovní mobilitu v EU.

Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) působící ve Výboru pro zaměstnanost a ve Výboru pro kulturu a vzdělávání, uvádí: „Unijní portál Europass navštívilo jen v minulém roce více než 25 miliónů lidí. Z toho 21 miliónů využilo elektronického formátu životopisu, který Europass nabízí. Tato čísla, která navíc rok od roku rostou, jsou důkazem oblíbenosti Europassu mezi občany. Jednotný formát dokladů přispívá k větší srozumitelnosti získaného vzdělání a zkušeností nejen pro mezinárodní, ale i pro místní zaměstnavatele.“

Přečíst celý článek