Zprávy

EMPL

Modernizovaný Europass podpoří volný pohyb v Evropě

Čtvrtek 15.3.2018 Články Tiskové zprávy EP EMPL

Evropský parlament dnes podpořil modernizaci Europassu, souboru nástrojů, které již čtrnáct let napomáhají zvyšovat pracovní mobilitu v EU.

Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) působící ve Výboru pro zaměstnanost a ve Výboru pro kulturu a vzdělávání, uvádí: „Unijní portál Europass navštívilo jen v minulém roce více než 25 miliónů lidí. Z toho 21 miliónů využilo elektronického formátu životopisu, který Europass nabízí. Tato čísla, která navíc rok od roku rostou, jsou důkazem oblíbenosti Europassu mezi občany. Jednotný formát dokladů přispívá k větší srozumitelnosti získaného vzdělání a zkušeností nejen pro mezinárodní, ale i pro místní zaměstnavatele.“

Přečíst celý článek

Navrhuji jednodušší a přehlednější pravidla pro řidiče v mezinárodní přepravě

Středa 28.2.2018 Články EP EMPL

24. ledna jsem informovala o návrhu Komise stanovující  konkrétní pravidla pro vysílání řidičů v odvětví silniční dopravy[1]. Tento týden (25. února) jsme ve Výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL) prodiskutovávali podané pozměňovací návrhy. Ráda bych Vás při této příležitosti seznámila se svými pozměňovacími návrhy a shrnula proběhlou diskusi.

Přečíst celý článek

Šojdrová nesouhlasí se zamítnutím e-karty ve Výboru pro zaměstnanost

Úterý 27.2.2018 Články Tiskové zprávy EP EMPL

Zjednodušení administrativy pro podnikatele ve stavebnictví a při poskytování služeb pro podnikatele je očekáváno od tzv. e-karty služeb. 

Přečíst celý článek

Pravidla pro vysílání řidičů navržená Komisí nezohledňují dostatečně specifika dopravy

Středa 24.1.2018 Články EP EMPL

Problematice vysílání řidičů se věnuji, protože jsem se aktivně zabývala i revizí obecného rámce pro vysílání pracovníků. Je třeba hájit dodržování práva v oblasti pracovních podmínek řidičů, ale zároveň ochránit podnikatele v dopravě, jejich zaměstnavatele, tak aby mohli nadále podnikat a řidičům dávat práci. EU se již nyní potýká s problémem nedostatku řidičů a je zřejmé, že nepřiměřené zpřísňování požadavků by tento nechtěný trend ještě posílil. Výbor pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL) tento týden (v úterý 23.01.2018) projednával návrh Komise, který usiluje o lepší 

Přečíst celý článek

Směrnice o vysílání pracovníků podlamuje naši konkurenceschopnost, říkají čeští europoslanci

Úterý 17.10.2017 Z médií Články EMPL EP

Publikováno na E15.cz

Vyslaným zaměstnancům náležejí stejná práva a mzdy jako obyvatelům dané země. Znamená to ale i více byrokracie a administrativy pro zaměstnavatele. Výbor Evropského parlamentu pro zaměstnanost schválil tento týden návrh revize směrnice o vysílání pracovníků. Ta určuje nová pravidla pro pracovníky, které vyšle zaměstnavatel na dočasnou práci do jiné unijní země. 

Přečíst celý článek