Zprávy

EP

Klíčové události ze Štrasburku: Posílení kybernetické bezpečnosti i mediální gramotnosti

Pátek 15.6.2018 Tiskové zprávy EP

Klíčové události ze zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku (11.6.- 14.6. 2018)

Štrasburk/Praha

Přečíst celý článek

Projev v EP : EU a Sýrie

Pondělí 28.5.2018 EP Články Uprchlická krize

V našem sousedství se odehrává válka s největším počtem obětí od druhé světové války. Válka v Sýrii zásadně ovlivňuje politický vývoj v zemích EU, a proto je tak důležité, aby občané o této válce znali pravdu. 

Rada EU  dnes o rok prodloužila sankční opatření vůči režimu syrského prezidenta Bašára Asada.  Sankce budou platit do 1. června 2019. Aktualizován byl také seznam osob, firem a institucí, kterých se týká zmrazení majetku v EU a zákaz cestování do unie. Dovoluji si zveřejnit svůj projev k této důležité politické otázce. 

Přečíst celý článek

GDPR: panika je zbytečná, ale posloužila k obecné osvětě

Čtvrtek 24.5.2018 Články Blog EP

Málokterá anglická zkratka se v českém mediálním a veřejném diskursu skloňuje tolik jako nyní GDPR - General Data Protection Regulation, neboli obecné nařízení (EU) o ochraně osobních údajů. Vstupuje v platnost dnes a je přímo aplikovatelné. Předpis je to složitý, takže proto jsem před časem interpelovala Evropskou komisi, aby poskytla praktická vodítka a pokyny pro občany. Takové pokyny dnes jsou (mj. velmi kvalitní od našeho ÚOOÚ). Proč je tedy nyní kolem GDRP taková panika a povyk.

Přečíst celý článek

Otevřený dopis Junckerovi: Putin není přítel, ale agresor

Čtvrtek 10.5.2018 Tiskové zprávy EP

Europoslankyně za KDU-ČSL Michaela Šojdrová podepsala společný dopis předsedovi Evropské komise Jean-Claude Junckerovi, ve kterém ho společně s dalšími 21 europoslanci upozorňuje na to, že svými výroky diskredituje Evropskou unii.

Juncker v rozhovoru pro nizozemský deník Trouw (28.4 2018), označil ruského prezidenta Vladimíra Putina za svého přítele a řekl, že se EU musí naučit mluvit s Ruskem jako rovný s rovným.

Přečíst celý článek

Mezinárodní den svobody tisku 2018

Čtvrtek 3.5.2018 Články Blog EP

„Nenecháme se zastrašit výhrůžkami. Bude nás čím dál víc“ To jsou slova Akina Atalaye, výkonný ředitel tureckého opozičního deníku Cumhuriet, poté co byl minulý měsíc propuštěn z vazby.

Každý rok se 3. května slaví Mezinárodní den svobody tisku a připomínáme si, že média na celém světě by měla být svobodná, nezávislá a vzdáváme hold novinářům a pracovníkům médií, kteří při výkonu své profese přišli o život nebo skončili ve vězení.

Přečíst celý článek