Zprávy

EP

Klíčové události ze zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku (15.1. – 18.1. 2018)

Pátek 19.1.2018 Články Tiskové zprávy EP

Tisková zpráva poslanců Evropského parlamentu za KDU-ČSL

18. 1. 2018, Štrasburk/Praha

 

Přečíst celý článek

Čínská vláda musí propustit politické vězně

Čtvrtek 18.1.2018 Články EP Vystoupení v EP

Tisková zpráva EPP

Evropský parlament dnes v rezoluci upozornil na nedodržování základních práv v Číně a na řadu rozsudků několikaletého vězení, které čínské soudy vynesly nad ochránci lidských práv a zastánci práv Tibeťanů

Přečíst celý článek

Jaký byl uplynulý rok 2017 a co nás čeká v roce 2018? Doma i v Evropě

Pátek 29.12.2017 Články Blog EP

Přejme si, aby rok 2017 nebyl posledním klidným a úspěšným rokem. Opět o tom rozhodnou voliči. Tentokrát již v lednových prezidentských volbách. Zdá se vám, že uplynulý rok byl spíše klidný a úspěšný? Jak pro koho.   

Přečíst celý článek

Členská státy musí přijmout opatření proti sexuálnímu zneužívání dětí

Čtvrtek 14.12.2017 Články Tiskové zprávy EP Vystoupení v EP

Evropský parlament dnes přijal usnesení, ve kterém upozorňuje na problém sexuálního zneužívání dětí v Evropě. Jak uvádí i Rada Evropy, jedno z pěti dětí je v Evropě obětí sexuálního násilí, a to i přesto, že Evropská unie již šest let disponuje právní úpravou postihující tento přeshraniční zločin.

Přečíst celý článek

Kebab z restaurací nezmizí, evropské levici navzdory

Středa 13.12.2017 Články Tiskové zprávy EP

Tisková zpráva EPP

Evropský parlament dnes rozhoduje o tom, zda bude souhlasit s návrhem nařízení Komise, kterým se povoluje užívání určitých typů fosfátů ve zmraženém mase. Jedná se o maso, ze kterého se připravuje kebab. Návrh Komise povoluje fosfáty, které v mase plní stabilizační a chuťovou funkci, ve stejném množství, v jakém jsou již dlouhodobě povoleny v mase opečeném, a tedy připraveném ke konzumaci. Snaha komise je vyplnit právní mezeru, která přinese zejména zpracovatelům masa kýženou právní jistotu. Evropské levicové strany v EP ovšem tento přístup rozporují a vyvolaly hlasování na plénu.

 

Přečíst celý článek