Zprávy

EP

Pravidla pro video platformy: ochrana dětí, prevence násilí

Středa 11.7.2018 Články Tiskové zprávy EP

Nová pravidla pro online video platformy ochrání děti před násilím a pornografií a podpoří evropskou filmovou a televizní tvorbu. To dnes potvrdil Výbor Evropského parlamentu pro kulturu a vzdělávání (CULT), který odsouhlasil dohodu s členskými státy, na jejímž základě budou nová pravidla zavedena nejpozději v roce 2021.

 
Přečíst celý článek

Lidé by měli mít možnost hlasovat v evropských volbách korespondenčně

Pondělí 9.7.2018 Články Tiskové zprávy EP

Tisková zpráva

Takzvané korespondenční hlasování je jedním z nástrojů, který by mohl pomoci zvýšit účast voličů ve volbách do Evropského parlamentu. Česká legislativa jej momentálně neumožňuje u žádného typu voleb. Rada EU ale tento typ hlasování členským státům doporučuje. 

 
Přečíst celý článek

Přeshraniční nákladní doprava – EP vrátil pozměňovací návrhy výboru na přepracování

Čtvrtek 5.7.2018 Tiskové zprávy Články EP EMPL

Europoslanci zamítli pozměňovací návrhy k reformě pravidel týkajících se přeshraniční nákladní dopravy v EU. Tzv. balíček mobility upravuje především pravidla pro vysílání řidičů, kabotáž a minimální sociální ochranu řidičů kamionů v rámci EU.

Přečíst celý článek

EU prokázala, že se o migraci umí dohodnout. Babišova zásluha to ale není

Pátek 29.6.2018 EP Z médií Články Uprchlická krize

Komentář pro info.cz

Včera v noci (28.6.2018, pozn.red.) došlo k průlomové dohodě na summitu lídrů EU v Bruselu v otázce migrace. Představitelé zemí EU se dohodli na tom, že zřídí zadržovací centra pro ekonomické migranty v Africe, kam je budou moci vracet i z Evropy. Aby bylo odlehčeno Itálii, která hrozila, že plány zablokuje, navrhl prezident Macron, že některé státy EU dobrovolně převezmou do speciálních center (hot-spotů) uprchlíky z Itálie a budou vyřizovat jejich žádosti o azyl na svém území.

 

Přečíst celý článek

Pozvánka: Evropský parlament v Kroměříži

Středa 27.6.2018 Články EP CULT

26. června pořádal Evropský parlament konferenci nazvanou „Kulturní dědictví v Evropě: propojení minulosti s budoucností“.

V rámci oficiálního programu Evropského roku kulturního dědictví 2018 a připomínek výročí historicky významných let 1848 a 1918 je mi ctí Vás pozvat také do Kroměříže a Olomouce, dvou významných kulturních a historických center České republiky, na zahájení projektu Zrod soudobého Středoevropana – Rozlomená doba.

Dne 19. září 2018 bude v Arcibiskupském zámku v Kroměříži zahájena mezinárodní konference Zrod soudobého Středoevropana,  pod záštitou předsedy Evropského parlamentu Antonia Tajaniho,  pořádají Národní památkový ústav, Muzeum umění Olomouc a Univerzita Palackého v Olomouci. Příspěvky předních odborníků postihnou témata vzniku a uspořádání středoevropského prostoru v rámci historických, politických a kulturních souvislostí.

Přečíst celý článek

Nejčtenější zprávy