Zprávy

Informace o jednání

Návrh Evropského parlamentu komplikuje vysílání pracovníků

Úterý 17.10.2017 Tiskové zprávy EMPL EP Informace o jednání

Výbor Evropského parlamentu pro zaměstnanost a sociální věci schválil návrh svého postoje k novým pravidlům pro pracovníky, které zaměstnavatel dočasně vyšle vykonávat pracovní povinnosti do jiného členského státu. Podle Michaely Šojdrové (KDU-ČSL) však navrhované změny zkomplikují život firmám a v konečném důsledku i zaměstnancům.

Přečíst celý článek

Tisková zpráva k prosincovému jednání ve Štrasburku (12.-15.12.2016)

Pátek 16.12.2016 Informace o jednání Tiskové zprávy EP

Rekapitulace hlavních témat prosincového jednání ve Štrasburku (12.-15.12.2016) a prioritních témat poslankyně Evropského parlamentu Michaely Šojdrové 

Přečíst celý článek

Co dělá EU v boji proti terorismu?

Úterý 25.10.2016 EP Vystoupení v EP Informace o jednání

Občané od EU očekávají, že je bude chránit - proto je  potřeba budovat Unii bezpečnostní. Bezpečnost je důležitou komoditou, kterou v dnešní době nejsou schopny zcela zaručit jednotlivé státy - je to jasný úkol pro Unii - od společné ochrany hranic přes výměnu informací mezi policejními a zpravodajskými složkami až po společný boj proti radikalismu. O svůj názor na vnitřní bezpečnost v EU jsem se podělila během rozpravy v Evropském parlamentu ve Štrasburku.

Přečíst celý článek

Michaela Šojdrová: S Junckerem se shodnu na unii bezpečnostní, méně pak na unii sociální

Středa 14.9.2016 Články EP Informace o jednání Vystoupení v EP

Dnes ráno předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker přednesl velmi očekávanou zprávu o stavu Unie.

Stejně jako on věřím ve společný evropský projekt a podporuji pozitivní a pragmatický přístup k současné krizi a Brexitu. Souhlasím s tím, že bychom měli udržovat úzké vztahy s Británií, která by měla mít přístup na vnitřní trh, přičemž ale musí umožnit volný pohyb osob na svém území. Oceňuji i snahu o snížení zbytečné evropské administrativy o 80 %. Také kvituji snahu o posílení  investic a řešení nezaměstnanosti mladých.

Přečíst celý článek

Trh práce a rovnováha mezi pracovním a soukromým životem

Úterý 13.9.2016 Články EMPL Informace o jednání EP

Evropský parlament dnes hlasoval o usnesení o vytvoření podmínek na trhu práce příznivých pro rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem. Považuji za důležité to, že Evropský parlament se zabývá negativním demografickým vývojem v Evropské unii. Text v úvodu připomíná pokles míry porodnosti v EU, což je důležité varování. Členské státy jsou nabádány, aby reagovaly na demografický pokles politikou vstřícnou k rodinám, zejména s ohledem na jistotu zaměstnání a obtížné pracovní podmínky. 

S ohledem na výše uvedené důvody bych očekávala, že Evropský parlament bude povzbuzovat členské státy k prorodinné politice, která ocení rodičovskou péči, podpoří pečující členy rodiny, a bude tak podporovat stabilní rodinné vztahy, protože nejde jen o materiální podmínky, ale také o prostředí jistoty, bezpečí, důvěry a dobrých vztahů, které rodina poskytuje a měla by poskytovat.

 

Přečíst celý článek