Zprávy

Informace o jednání

Místopředseda (Evropského) parlamentu nesmí hrubě urážet lidskou důstojnost

Čtvrtek 22.2.2018 Blog Články EP Informace o jednání

Na minulém zasedání pléna Evropského parlamentu jsme odvolali z funkce místopředsedy EP, polského poslance za stranu Právo a spravedlnost (PiS), Ryszarda Czarneckého. Pro odvolání z funkce Czarneckého bylo 447 poslanců, zapotřebí byly dvě třetiny hlasů (376). Stalo se tak poté, co Ryszard Czarnecki označil v polských mediích mou kolegyni z EPP , europoslankyni Rózu Thun – Hohenstein, za „szmalcownika“. To je polský výraz pro člověka, který za nacistické okupace vydíral skrývající se Židy a poté, co je obral o všechny peníze a cennosti, je udal okupantům. Polský odboj trestal tyto zrádce smrtí. 

Přečíst celý článek

Návrh Evropského parlamentu komplikuje vysílání pracovníků

Úterý 17.10.2017 Tiskové zprávy EMPL EP Informace o jednání

Výbor Evropského parlamentu pro zaměstnanost a sociální věci schválil návrh svého postoje k novým pravidlům pro pracovníky, které zaměstnavatel dočasně vyšle vykonávat pracovní povinnosti do jiného členského státu. Podle Michaely Šojdrové (KDU-ČSL) však navrhované změny zkomplikují život firmám a v konečném důsledku i zaměstnancům.

Přečíst celý článek

Tisková zpráva k prosincovému jednání ve Štrasburku (12.-15.12.2016)

Pátek 16.12.2016 Informace o jednání Tiskové zprávy EP

Rekapitulace hlavních témat prosincového jednání ve Štrasburku (12.-15.12.2016) a prioritních témat poslankyně Evropského parlamentu Michaely Šojdrové 

Přečíst celý článek

Co dělá EU v boji proti terorismu?

Úterý 25.10.2016 EP Vystoupení v EP Informace o jednání

Občané od EU očekávají, že je bude chránit - proto je  potřeba budovat Unii bezpečnostní. Bezpečnost je důležitou komoditou, kterou v dnešní době nejsou schopny zcela zaručit jednotlivé státy - je to jasný úkol pro Unii - od společné ochrany hranic přes výměnu informací mezi policejními a zpravodajskými složkami až po společný boj proti radikalismu. O svůj názor na vnitřní bezpečnost v EU jsem se podělila během rozpravy v Evropském parlamentu ve Štrasburku.

Přečíst celý článek

Michaela Šojdrová: S Junckerem se shodnu na unii bezpečnostní, méně pak na unii sociální

Středa 14.9.2016 Články EP Informace o jednání Vystoupení v EP

Dnes ráno předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker přednesl velmi očekávanou zprávu o stavu Unie.

Stejně jako on věřím ve společný evropský projekt a podporuji pozitivní a pragmatický přístup k současné krizi a Brexitu. Souhlasím s tím, že bychom měli udržovat úzké vztahy s Británií, která by měla mít přístup na vnitřní trh, přičemž ale musí umožnit volný pohyb osob na svém území. Oceňuji i snahu o snížení zbytečné evropské administrativy o 80 %. Také kvituji snahu o posílení  investic a řešení nezaměstnanosti mladých.

Přečíst celý článek