Zprávy

seriál AVMSD

Revize audiovizuální směrnice – Season 1 Episode 5: Postavení regulačních orgánů

Čtvrtek 23.3.2017 Blog CULT seriál AVMSD

Názorová pluralita a s tím související nezávislost médií jsou jedny ze základních atributů moderní demokracie. Tohoto okruhu se dotýká rovněž audiovizuální směrnice, která usiluje o vzájemnou spolupráci Evropské komise a orgánů dohledu nad rozhlasovým a televizním vysíláním jednotlivých členských států. Zatímco znění současné směrnice je v tomto ohledu spíše kusé (směrnice zřídila kontaktní výbor při Evropské komisi, který se skládá ze zástupců orgánů dohledu a zástupce Komise a má čistě konzultační a poradní funkci), návrh revize směrnice o AVMS jde mnohem dál.

Přečíst celý článek

Revize audiovizuální směrnice – Season 1 Episode 4: Quo vadis AVMSD?

Pondělí 13.3.2017 Články EP Blog seriál AVMSD CULT

Intenzivní práce na revizi audiovizuální směrnice pokračují nezadržitelným tempem. Blížíme se hlasování o legislativní zprávě v kulturním výboru, které je naplánováno na duben 2017.

Přečíst celý článek

Revize audiovizuální směrnice – Season 1 Episode 3: Ochrana nezletilých před nevhodným obsahem na internetu a úprava platforem sdíleného videa

Pondělí 13.2.2017 Články Blog EP seriál AVMSD CULT

Internet je pravděpodobně největším objevem v oblasti kultury a vzdělávání od vynálezu knihtisku.  Nic jiného, tak radikálně nezměnilo komunikaci, média, kulturu, ale i obchod a zábavu.  Přináší velké výhody, ale i velká rizika, kterým je třeba předcházet.

 

Přečíst celý článek

Audiovizuální služby pro neslyšící a nevidomé

Středa 8.2.2017 Články EP CULT seriál AVMSD

Směrnice o audiovizuálních mediálních službách se zabývá také tématem zpřístupnění obsahu nevidomým a neslyšícím občanům. K tomuto tématu si dovoluji zveřejnit rozhovor, který jsem poskytla pro zdravotnický deník, a který vyšel 7.2. 2017. o

 

 

Přečíst celý článek

Revize audiovizuální směrnice – Season 1 Episode 2: Podpora evropských děl u poskytovatelů VOD

Čtvrtek 24.11.2016 seriál AVMSD CULT Blog Články

Minulý díl našeho nového seriálu jsem věnovala jednomu z kontroverzních témat novely audiovizuální směrnice – reklamě a jejímu omezení.

Přečíst celý článek