Zprávy

Tiskové zprávy

Méně násilí na Youtube a evropská produkce na Netflixu

Úterý 2.10.2018 Tiskové zprávy EP CULT

Evropský parlament dnes definitivně potvrdil nová pravidla pro Netflix, Youtube a další online video platformy. Platformy pro sdílení videí budou povinně odstraňovat obsah podněcující k násilí nebo nenávisti nejpozději od roku 2020. Služby videa na vyžádání budou muset nabízet divákům i evropskou tvorbu.

 

Přečíst celý článek

Premiér Babiš nezablokoval iniciativu na přijetí dětských obětí války v Sýrii. Zodpovědnost přenesl na občanskou společnost.

Sobota 22.9.2018 Tiskové zprávy

Europoslankyně Michaela Šojdrová se v pátek 21. 9. sešla s premiérem Andrejem Babišem a s prvním místopředsedou vlády Janem Hamáčkem, aby jim předložila svůj návrh na poskytnutí mezinárodní ochrany (doplňkové ochrany) v České republice pro nezletilé bez doprovodu ze Sýrie, které jsou v řeckých uprchlických zařízeních. Šojdrová se postavila za výzvu iniciativy Češi pomáhají, která již více než rok volá po vstřícnějším přístupu české vlády k obětem války v Sýrii. Na schůzce za ně hovořil Jaroslav Mika. Svojí účastí na schůzce podpořili tuto iniciativu také senátoři, Václav Hampl, předseda Výboru pro záležitosti Evropské unie, a Zdeněk Papoušek, předseda Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice. Za Organizaci pro pomoc uprchlíkům se zúčastnil Martin Rozumek a za syrskou komunitu česko-syrská lékařka Samira Sibai.

Přečíst celý článek

Michaela Šojdrová: Další kroky iniciativy na pomoc dětským obětem války v Sýrii

Středa 19.9.2018 Tiskové zprávy Uprchlická krize

V pátek se europoslankyně Michaela Šojdrová sejde s premiérem Andrejem Babišem a předloží mu konkrétní návrh na poskytnutí pomoci syrským dětem v řeckých uprchlických zařízeních. Na setkání s premiérem budou také senátoři a zástupci iniciativy Češi pomáhají.

Přečíst celý článek

Pomoc dětským obětem války

Neděle 16.9.2018 Články Uprchlická krize Tiskové zprávy

Konflikt v Sýrii přeměnil více než 5,5 miliónu mužů, žen a dětí v uprchlíky. Občanská válka pokračuje už sedmým rokem. Ze země prchají jednotlivci i celé rodiny. Nám, kteří nežijeme na Blízkém východě, je tato válka a s ní spojená uprchlická krize vzdálená a abstraktní.

Lidé ale nejsou lhostejní vůči těm, kdo utíkají před hrůzami války. V České republice existuje společenská poptávka po řešení uprchlické krize solidárním přístupem. Jsem členkou strany, od které se očekává osobní lidská angažovanost – solidarita.

Přečíst celý článek

Europoslanci za KDU-ČSL hlasovali pro novou směrnici autorského práva

Čtvrtek 13.9.2018 Články Tiskové zprávy EP

Po úterní rozpravě poslanci Evropského parlamentu ve středu hlasovali o nové směrnici autorského práva EU a jejích 186 pozměňovacích návrzích. Europoslanci za KDU-ČSL hlasovali pro přijetí této směrnice.

Europoslankyně Michaela Šojdrová také upozorňuje na to, že finální znění legislativy bude předmětem trialogu a svou roli sehraje i Česká republika při transpozici do českého právního řádu: „Tato verze směrnice o copyrightu narovnává podmínky pro autory na internetu a v tradičních médiích. Považuji za důležité, aby autoři dostali za autorsky chráněná díla odměnu, a to i za jejich zveřejňování na internetu. To je hlavní záměr nové směrnice a proto má mojí podporu.“

Přečíst celý článek