Zprávy

Tiskové zprávy

Klíčové události ze zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku (15.5.-18.5. 2017)

Pátek 19.5.2017 Články Tiskové zprávy EP

Štrasburk/Praha

Evropský parlament schválil usnesení k současné situaci v Maďarsku, odhlasoval možnost používat předplacené služby v zahraničí, přijal usnesení o stavu plnění rozpočtu Evropské unie, ve kterém upozorňuje v něm na rostoucí míru podvodů spojených s čerpáním financí EU.

Europoslanci interpelovali Evropskou komisi ve věci dvojí kvality potravin ve východních a západních státech EU.

Přečíst celý článek

Odstraňme rozdíly v kvalitě potravin napříč EU

Čtvrtek 18.5.2017 Tiskové zprávy Články EP Interpelace

Europoslanci budou dnes interpelovat Evropskou komisi ve věci dvojí kvality potravin ve střední Evropě a v západních zemích. Spoluautory otázky jsou čeští poslanci Michaela Šojdrová, Pavel Svoboda a Tomáš Zdechovský (všichni KDU-ČSL). Po Evropské komisi budou dnes žádat, aby odpověděla, jaká opatření plánuje přijmout na ukončení těchto praktik tříštění jednotného trhu.

Přečíst celý článek

Klíčové události ze zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku (3.4-6.4. 2017)

Pátek 7.4.2017 Tiskové zprávy EP Články

7. dubna 2017

Štrasburk/Praha

Brexit: historická chyba

Poslanci Evropského parlamentu převážnou většinou (516 hlasů pro, 133 proti, 50 se zdrželo hlasování) ve středu 6. dubna schválili usnesení, v němž stanovují podmínky Evropského parlamentu pro souhlas s budoucí dohodou o vystoupení Spojeného království z EU.  Spojené království oficiálně oznámilo svůj záměr vystoupit z Evropské unie s využitím článku 50 Smlouvy o EU 29. března 2017. Tímto datem začíná dvouleté „rozvodové“ vyjednávání. Jakákoliv dohoda, jež vzejde z jednání mezi EU a UK, bude muset získat souhlas Evropského parlamentu.

Přečíst celý článek

Tisková zpráva: Na nový program musí Komise dát „nové“ peníze.“

Čtvrtek 6.4.2017 Tiskové zprávy Články EP CULT

Evropský parlament žádá od Komise, aby pro nový program solidarity plně využila stávající  Evropskou dobrovolnickou službu, aby naslouchala zkušenostem mládežnických organizací a na nový program dala nové peníze.

 

Přečíst celý článek

Klíčové události ze zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku (13.-16.3. 2017)

Pátek 17.3.2017 Články EP Tiskové zprávy

K hlavním tématům březnového plenárního zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku patřila Směrnice o zbraních, zprávy o přetrvávající nerovnosti mezi muži a ženami v EU, zavedení mýtného systému v Německu, pokuty pro české řidiče kamionů i usnesení o ukrajinských vězních v Rusku a o situaci na Krymu. O práci i postojích europoslanců za KDU-ČSL se dočtete v dnešní tiskové zprávě. 

 

Přečíst celý článek