Zprávy

Tiskové zprávy

Klíčové události ze Štrasburku: Posílení kybernetické bezpečnosti i mediální gramotnosti

Pátek 15.6.2018 Tiskové zprávy EP

Klíčové události ze zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku (11.6.- 14.6. 2018)

Štrasburk/Praha

Přečíst celý článek

Otevřený dopis Junckerovi: Putin není přítel, ale agresor

Čtvrtek 10.5.2018 Tiskové zprávy EP

Europoslankyně za KDU-ČSL Michaela Šojdrová podepsala společný dopis předsedovi Evropské komise Jean-Claude Junckerovi, ve kterém ho společně s dalšími 21 europoslanci upozorňuje na to, že svými výroky diskredituje Evropskou unii.

Juncker v rozhovoru pro nizozemský deník Trouw (28.4 2018), označil ruského prezidenta Vladimíra Putina za svého přítele a řekl, že se EU musí naučit mluvit s Ruskem jako rovný s rovným.

Přečíst celý článek

Michaela Šojdrová navštívila uprchlické tábory a hotspoty v Řecku

Čtvrtek 26.4.2018 Články EP Tiskové zprávy Uprchlická krize

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) zorganizovala delegaci do Řecka, jejíž hlavním cílem bylo podat zprávu pro meziparlamentní skupinu pro práva dětí a parlamentní výbory o situaci nezaopatřených dětí v uprchlických zařízeních v Řecku. Evropský parlament bude příští týden ve čtvrtek 3.5. 2018 schvalovat rezoluci o ochraně dětí mezi migranty. Zpráva Michaely Šojdrové poslouží jako významný příspěvek do debaty a přípravy textu rezoluce.

Přečíst celý článek

Šojdrová: Vysílání pracovníků omezí striktní pravidla a zbytečná byrokracie

Čtvrtek 26.4.2018 Články Tiskové zprávy EP EMPL

Předběžná dohoda členských států s Evropským parlamentem na směrnici o vysílání pracovníků bude dnes potvrzena výborem EP pro zaměstnanost. Jak se změny dotknou například i českých pracovníků vysílaných za prací do zahraničí, komentuje Michaela Šojdrová (KDU-ČSL): „Nová pravidla budou v praxi znamenat i to, že například český zedník pracující pro českou firmu na stavbě ve Francii bude pobírat stejnou mzdu jako zedník francouzský. Odpadá tak jedna z konkurenčních výhod českých pracovníků poskytujících za hranicemi cenově dostupnější služby. Firmy vysílající pracovníky budou muset navíc dodržovat požadavky vyplývající z kolektivních dohod, které nejsou snadno dostupné.“

Přečíst celý článek

Lidovečtí europoslanci nepodpořili deklaraci OSN k migraci

Čtvrtek 19.4.2018 Tiskové zprávy Články EP

Štrasburk - Ve středu 18. dubna odhlasovali europoslanci Usnesení Evropského parlamentu k pokroku v iniciativě globálních paktů OSN o bezpečné, řízené a legální migraci a o uprchlících. Všichni europoslanci za KDU-ČSL ale hlasovali proti.

 „Usnesení naléhavě žádá o vytvoření závazného programu pro přesídlování. Domnívám se, že to musí zůstat dobrovolné a záviset na rozhodnutí států. Legální trasy pro uprchlíky nesmí fungovat jako motivační „pull factor“ pro další masivní migraci,“ vysvětluje lidovecká europoslankyně Michaela Šojdrová.

Přečíst celý článek