Zprávy

Tiskové zprávy

Šojdrová: Lidská práva jako podmínka pro spolupráci s Čínou

Čtvrtek 16.11.2017 Články Tiskové zprávy EP

Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) dnes na plenárním zasedání Evropského parlamentu bude jménem Výboru pro kulturu a vzdělávání, kterého je členkou, požadovat po Evropské komisi, aby podmínila spolupráci mezi EU a Čínou v oblasti cestovního ruchu dodržováním lidských práv.

Přečíst celý článek

Šojdrová: Vyzývám k zákazu komunistických symbolů

Čtvrtek 16.11.2017 Články Tiskové zprávy EP

Tisková zpráva Evropské strany lidové v Evropském parlamentu

Poslanci u příležitosti 100. výročí bolševického převratu v Rusku debatovali o odkazu této tragické dějinné události. Podle odhadů přišlo v důsledku nastolení vlády komunistické strany o život více než 90 milionů lidí. Ideologie třídního boje, nenávist a fyzická likvidace i domnělých nepřátel totalitního režimu a přesuny celých národů vedly ke zmaru mnoha generací. Již minulý týden proběhla v budově EP v Bruselu řada pamětních akcí, kde si poslanci připomněli miliony obětí, které zemřely v přímém důsledku komunistické ideologie. Na půdě EP se však konala i kontroverzní výstava, ktero u organizovali komunističtí poslanci (referovali jsme zde). Tento týden se pak poslanci k dějinnému odkazu vyjádřili v debatě na plénu.

Přečíst celý článek

Filmová cena LUX 2017

Úterý 14.11.2017 Články Tiskové zprávy Blog EP

Jednou za rok máme skvělou příležitost – stát se členy poroty prestižní filmové ceny LUX Prize, kterou každoročně uděluje Evropský parlament. Letos jsem hlasovala pro film Sámská krev, který probírá málo známou tématiku předsudků a rasismu vůči Sámům na severu Švédska.

Přečíst celý článek

Klíčové události ze zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku (23.10. – 26.10. 2017)

Čtvrtek 26.10.2017 Články Tiskové zprávy EP

Tisková zpráva poslanců Evropského parlamentu za KDU-ČSL

Štrasburk/Praha

Šojdrová: Lepší pravidla pro ochranu zaměstnanců proti rakovině

Ve středu 25. října, Evropský parlament schválil novelizaci směrnice týkající se ochrany zaměstnanců před expozicí karcinogenům a mutagenům. Podle novely by mělo být do seznamu látek, u nichž jsou stanoveny limity pro vystavení, přidáno jedenáct dalších škodlivin.

 

Přečíst celý článek

Michaela Šojdrová podpoří nespravedlivě zatčené turecké novináře

Úterý 24.10.2017 Články Tiskové zprávy EP

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL, EPP) se společně s dalšími europoslanci rozhodla stát patronkou pěti nespravedlivě stíhaných a zatčených tureckých novinářů. Účelem tohoto spojení je usilovat o jejich okamžité propuštění.

Iniciativa propojit poslance a novináře bude oznámena na společné tiskové konferenci, která proběhne v úterý 24. října ve 14:00 v Evropském parlamentu ve Štrasburku.

Přečíst celý článek