Zprávy

Tiskové zprávy

Klíčové události ze zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku (15.1. – 18.1. 2018)

Pátek 19.1.2018 Články Tiskové zprávy EP

Tisková zpráva poslanců Evropského parlamentu za KDU-ČSL

18. 1. 2018, Štrasburk/Praha

 

Přečíst celý článek

Členská státy musí přijmout opatření proti sexuálnímu zneužívání dětí

Čtvrtek 14.12.2017 Články Tiskové zprávy EP Vystoupení v EP

Evropský parlament dnes přijal usnesení, ve kterém upozorňuje na problém sexuálního zneužívání dětí v Evropě. Jak uvádí i Rada Evropy, jedno z pěti dětí je v Evropě obětí sexuálního násilí, a to i přesto, že Evropská unie již šest let disponuje právní úpravou postihující tento přeshraniční zločin.

Přečíst celý článek

Kebab z restaurací nezmizí, evropské levici navzdory

Středa 13.12.2017 Články Tiskové zprávy EP

Tisková zpráva EPP

Evropský parlament dnes rozhoduje o tom, zda bude souhlasit s návrhem nařízení Komise, kterým se povoluje užívání určitých typů fosfátů ve zmraženém mase. Jedná se o maso, ze kterého se připravuje kebab. Návrh Komise povoluje fosfáty, které v mase plní stabilizační a chuťovou funkci, ve stejném množství, v jakém jsou již dlouhodobě povoleny v mase opečeném, a tedy připraveném ke konzumaci. Snaha komise je vyplnit právní mezeru, která přinese zejména zpracovatelům masa kýženou právní jistotu. Evropské levicové strany v EP ovšem tento přístup rozporují a vyvolaly hlasování na plénu.

 

Přečíst celý článek

Jiří Pospíšil a Michaela Šojdrová: Evropská diskuse o kvótách se posouvá

Úterý 12.12.2017 Články Tiskové zprávy EP

Europoslanci v poslaneckém klubu Evropské lidové strany dnes uvítali přístup předsedy Evropské rady Donalda Tuska k tzv. migračním kvótám. Členské státy musí najít řešení založené na solidaritě a konsensu všech.

Jiří Pospíšil, předseda TOP 09, uvádí: „Již dnes je všem v Evropě zřejmé, že se diskuse o reformě dublinského systému posouvá a je vidět snaha najít společné řešení, se kterým budou souhlasit všechny země. Vítám proto postoj Donalda Tuska k nefunkčním migračním kvótám, které zbytečně rozdělují Evropskou unii. Předseda Tusk nahlas vyslovil to, co říkáme již dlouhou dobu. Jeho postoj otevírá cestu k nalezení shody mezi všemi evropskými státy.“

Přečíst celý článek

Komise by měla prošetřit kontroly českých OSVČ v Rakousku

Středa 6.12.2017 Tiskové zprávy EP Články

Čeští europoslanci v poslaneckém klubu ELS dnes vyzvali Evropskou komisi, aby se urychleně zasadila o vyjasnění postupu rakouských kontrolních orgánů, které dle informací od českých firem mnohdy nepodloženě označují české živnostníky podnikající v Rakousku za vyslané pracovníky. Těm není umožněno hájit se a předkládat důkazy o svém statutu OSVČ, který jim zaručuje právo volného poskytování služeb. Kontroloři navíc někdy přímo na místě a bez řádného procesu ukládají neúměrně vysoké pokuty, které mají pro mnohé živnostníky likvidační účinky.

 
Přečíst celý článek