Zprávy

Uprchlická krize

Z médií: Dětští uprchlíci do Česka. Snahu europoslankyně Šojdrové inspiruje „dítě“ Nicholase Wintona

Čtvrtek 5.7.2018 Články Z médií Uprchlická krize

I v křesle u stolu v její bruselské kanceláři je na europoslankyni Michaele Šojdrové znát, že ji nedávná cesta do řeckých uprchlických táborů zasáhla. Poté, co se z cesty vrátila, představila svůj plán na to, aby Česká republika přijala 50 dětí – sirotků, či těch dětí, které žijí v táborech v Řecku či v Libanonu bez příbuzných.

Tento článek byl původně zveřejněn na www.hlidacipes.org.

Přečíst celý článek

Z médií: Česko může přijmout 50 uprchlíků – syrských dětí, sirotků z táborů v Řecku či Libanonu

Úterý 3.7.2018 Články Uprchlická krize Z médií

V době, kdy premiér Andrej Babiš na evropské i domácí půdě opakuje, že Česká republika rozhodně žádné uprchlíky přijímat nebude, vzniká s podporu některých politiků iniciativa, která má vést k tomu, že Česko poskytne útočiště několika desítkám dětí z uprchlických táborů v Řecku, případně z Libanonu.

Přečíst celý článek

EU prokázala, že se o migraci umí dohodnout. Babišova zásluha to ale není

Pátek 29.6.2018 EP Z médií Články Uprchlická krize

Komentář pro info.cz

Včera v noci (28.6.2018, pozn.red.) došlo k průlomové dohodě na summitu lídrů EU v Bruselu v otázce migrace. Představitelé zemí EU se dohodli na tom, že zřídí zadržovací centra pro ekonomické migranty v Africe, kam je budou moci vracet i z Evropy. Aby bylo odlehčeno Itálii, která hrozila, že plány zablokuje, navrhl prezident Macron, že některé státy EU dobrovolně převezmou do speciálních center (hot-spotů) uprchlíky z Itálie a budou vyřizovat jejich žádosti o azyl na svém území.

 

Přečíst celý článek

Projev v Evropském parlamentu : EU a Sýrie

Pondělí 28.5.2018 EP Články Uprchlická krize

V našem sousedství se odehrává válka s největším počtem obětí od druhé světové války. Válka v Sýrii zásadně ovlivňuje politický vývoj v zemích EU, a proto je tak důležité, aby občané o této válce znali pravdu. 

Rada EU  dnes o rok prodloužila sankční opatření vůči režimu syrského prezidenta Bašára Asada.  Sankce budou platit do 1. června 2019. Aktualizován byl také seznam osob, firem a institucí, kterých se týká zmrazení majetku v EU a zákaz cestování do unie. Dovoluji si zveřejnit svůj projev k této důležité politické otázce. 

Přečíst celý článek

Michaela Šojdrová navštívila uprchlické tábory a hotspoty v Řecku

Čtvrtek 26.4.2018 Články EP Tiskové zprávy Uprchlická krize

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) zorganizovala delegaci do Řecka, jejíž hlavním cílem bylo podat zprávu pro meziparlamentní skupinu pro práva dětí a parlamentní výbory o situaci nezaopatřených dětí v uprchlických zařízeních v Řecku. Evropský parlament bude příští týden ve čtvrtek 3.5. 2018 schvalovat rezoluci o ochraně dětí mezi migranty. Zpráva Michaely Šojdrové poslouží jako významný příspěvek do debaty a přípravy textu rezoluce.

Přečíst celý článek

Nejčtenější zprávy