Zprávy

Uprchlická krize

Michaela Šojdrová navštívila uprchlické tábory a hotspoty v Řecku

Čtvrtek 26.4.2018 Články EP Tiskové zprávy Uprchlická krize

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) zorganizovala delegaci do Řecka, jejíž hlavním cílem bylo podat zprávu pro meziparlamentní skupinu pro práva dětí a parlamentní výbory o situaci nezaopatřených dětí v uprchlických zařízeních v Řecku. Evropský parlament bude příští týden ve čtvrtek 3.5. 2018 schvalovat rezoluci o ochraně dětí mezi migranty. Zpráva Michaely Šojdrové poslouží jako významný příspěvek do debaty a přípravy textu rezoluce.

Přečíst celý článek

Mezi migranty jsou tisíce nezaopatřených dětí

Čtvrtek 26.4.2018 Články Blog EP Uprchlická krize

V řeckých uprchlických táborech si tisíce dětí nemají kde hrát, některé nemají kde spát, nechodí do školy, některé jsou bez rodin. Především kvůli nim jsem požádala o vstup do uprchlických táborů v Řecku. Spolu s britskou kolegyní Julie Girling jsme jednaly se zástupci řecké vlády, FRONTEXU, IOM, UNHCR, navštívily jsme tři uprchlické tábory.

Přečíst celý článek

Křesťanské komunity v Sýrii

Čtvrtek 1.3.2018 Články EP Uprchlická krize

Frakce EPP se dlouhodobě zabývá situací křesťanů na Blízkém východě. Konference o následcích konfliktu na Blízkém východě nám umožnila nahlédnout do života syrských křesťanů. Vystoupil zde arcibiskup Melchitské katolické církve z Allepa Mons. Jean-Clément Jeanbart, který vyzval ke konkrétním skutkům pomoci. Cestu k obnově země vidím v nastolení pokojného a mírového soužití křesťanů a muslimů, jak tomu bylo před nástupem radikálního islámu.

Přečíst celý článek

Požehnání papeže Františka je pro mne posilou

Středa 27.12.2017 Články Blog Uprchlická krize

Letos jsem udělala jedno šťastné rozhodnutí. Jela jsem na konferenci evropských politiků do Říma. Doufala jsem, že budu mít příležitost předat papeži fotografii velehradského kříže, který je v Evropském parlamentu. Chtěla jsem, aby věděl, že my křesťané v Evropském parlamentu, se hlásíme ke kříži, že nám víra pomáhá plnit naši službu v politice.  Stále více oceňuji otevřenost a srozumitelnost s jakou papež František hlásá evangelium dnešnímu světu. Symbolicky, v den mých narozenin, jsem měla příležitost jemu i dalším říct: „Modlíme se za Vás a prosím i Vy se za nás přimlouvejte.“.

Přečíst celý článek

Šojdrová: Turecku patří od EU kritika i ocenění

Úterý 3.10.2017 Články Tiskové zprávy EP Uprchlická krize

Štrasburk

Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která v minulých dnech navštívila Turecko, na půdě Evropského parlamentu ocenila řešení migrační krize v této zemi. Upozornila však také na porušování právního státu, občanských a lidských práv.

„Z Turecka jsem se vrátila před deseti dny. Měla jsem tak možnost vidět, jak se této zemi daří zvládat integrovat především syrské uprchlíky. Pomoc, kterou EU Turecku poskytuje, směřuje správným směrem: do vzdělávání a pracovních příležitostí pro potřebné. 92 % z více než tří milionu uprchlíku je i díky tomu v Turecku zapojených do společnosti.

Přečíst celý článek