Zprávy

Uprchlická krize

Michaela Šojdrová: Další kroky iniciativy na pomoc dětským obětem války v Sýrii

Středa 19.9.2018 Tiskové zprávy Uprchlická krize

V pátek se europoslankyně Michaela Šojdrová sejde s premiérem Andrejem Babišem a předloží mu konkrétní návrh na poskytnutí pomoci syrským dětem v řeckých uprchlických zařízeních. Na setkání s premiérem budou také senátoři a zástupci iniciativy Češi pomáhají.

Přečíst celý článek

Pomoc dětským obětem války

Neděle 16.9.2018 Články Uprchlická krize Tiskové zprávy

Konflikt v Sýrii přeměnil více než 5,5 miliónu mužů, žen a dětí v uprchlíky. Občanská válka pokračuje už sedmým rokem. Ze země prchají jednotlivci i celé rodiny. Nám, kteří nežijeme na Blízkém východě, je tato válka a s ní spojená uprchlická krize vzdálená a abstraktní.

Lidé ale nejsou lhostejní vůči těm, kdo utíkají před hrůzami války. V České republice existuje společenská poptávka po řešení uprchlické krize solidárním přístupem. Jsem členkou strany, od které se očekává osobní lidská angažovanost – solidarita.

Přečíst celý článek

Z médií: Dětští uprchlíci do Česka. Snahu europoslankyně Šojdrové inspiruje „dítě“ Nicholase Wintona

Čtvrtek 5.7.2018 Články Z médií Uprchlická krize

I v křesle u stolu v její bruselské kanceláři je na europoslankyni Michaele Šojdrové znát, že ji nedávná cesta do řeckých uprchlických táborů zasáhla. Poté, co se z cesty vrátila, představila svůj plán na to, aby Česká republika přijala 50 dětí – sirotků, či těch dětí, které žijí v táborech v Řecku či v Libanonu bez příbuzných.

Tento článek byl původně zveřejněn na www.hlidacipes.org.

Přečíst celý článek

Z médií: Česko může přijmout 50 uprchlíků – syrských dětí, sirotků z táborů v Řecku či Libanonu

Úterý 3.7.2018 Články Uprchlická krize Z médií

V době, kdy premiér Andrej Babiš na evropské i domácí půdě opakuje, že Česká republika rozhodně žádné uprchlíky přijímat nebude, vzniká s podporu některých politiků iniciativa, která má vést k tomu, že Česko poskytne útočiště několika desítkám dětí z uprchlických táborů v Řecku, případně z Libanonu.

Přečíst celý článek

EU prokázala, že se o migraci umí dohodnout. Babišova zásluha to ale není

Pátek 29.6.2018 EP Z médií Články Uprchlická krize

Komentář pro info.cz

Včera v noci (28.6.2018, pozn.red.) došlo k průlomové dohodě na summitu lídrů EU v Bruselu v otázce migrace. Představitelé zemí EU se dohodli na tom, že zřídí zadržovací centra pro ekonomické migranty v Africe, kam je budou moci vracet i z Evropy. Aby bylo odlehčeno Itálii, která hrozila, že plány zablokuje, navrhl prezident Macron, že některé státy EU dobrovolně převezmou do speciálních center (hot-spotů) uprchlíky z Itálie a budou vyřizovat jejich žádosti o azyl na svém území.

 

Přečíst celý článek