Zprávy

Vystoupení v EP

Gender pay gap aneb rozdíly v odměňování žen a mužů

Středa 8.3.2017 FEMM Vystoupení v EP EP Články

Tuto řeč jsem si připravila pro rozpravu v Evropské parlamentu na téma rozdíly v odměňování žen a mužů z 1. března 2017. Nepřišla na mne řada, ale ráda se s Vámi podělím o svůj názor na toto téma.

Rozdíly v odměňování žen a mužů existují a dovolím si konstatovat, že ještě dlouho existovat budou, pokud si neuvědomíme, že péče o děti, případně o širší domácnost, je stejně záslužnou činností jako kterákoli jiná výdělečná činnost v zaměstnání nebo v podnikání. Rozdíl v odměňování mezi ženami a muži činí v průměru v EU kolem 16 %, v ČR až 22 %. Procentní rozdíl mezi příjmem vzdělané ženy a vzdělaného muže je v mnoha profesích ještě vyšší než rozdíl v příjmech nevzdělaných.

Přečíst celý článek

Poděkování za záchranu českého misionáře Petra Jaška

Čtvrtek 2.3.2017 Vystoupení v EP Články EP

Poděkování českému ministrovi zahraničních věcí Lubomíru Zaorálkovi a české velvyslankyni v Egyptě za záchranu českého misionáře Petra Jaška zaznělo na plénu Evropského parlamentu v Bruselu.

Přečíst celý článek

Zhoršení situace na východní Ukrajině

Úterý 21.2.2017 Články EP Vystoupení v EP

Evropa je v případě válečného konfliktu na Ukrajině v nelehké situaci. Víme, že se děje bezpráví. Jeden stát narušuje územní suverenitu svého souseda a výsledkem jsou v tuto chvíli tisíce mrtvých, desetitisíce zraněných, miliony vyhnaných ze svých domovů, válečná zóna, děti čtoucí si pohádky během ostřelování v bunkrech. Těžko se pro to člověku hledá pochopení, pro tu touhu po moci a údajné lidské velikosti.

Přečíst celý článek

Spravedlivá sociální politika ano, „socialistický pilíř“ ne

Pondělí 23.1.2017 EP Tiskové zprávy Články EMPL Vystoupení v EP
ŠTRASBURK 19. 1. 2017

Čeští europoslanci v poslaneckém klubu Evropské lidové strany nepodpořili usnesení EP o evropském pilíři sociálních práv z pera socialistických poslanců, který by měl ustanovit zásady pro fungování trhů práce a systémů sociálního zabezpečení ve státech eurozóny a EU. Usnesení výrazně překračuje zásadu subsidiarity, a to i přes to, že středopravá koalice v EP (ELS, ECR, ALDE) zamítla řadu pozměňovacích návrhů, jako například požadavek na stanovení minimálních mezd v EU.

 

Přečíst celý článek

Případy tibetské buddhistické akademie v Larung Gar a Ilhama Tohtiho

Čtvrtek 15.12.2016 EP Vystoupení v EP CULT

Přepis krátkého vystoupení na plenárním zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku 15.12. 2016 k situaci v Tibetu a Larung Garu

Přečíst celý článek