Zprávy

Z médií

Z médií: Česko má nadstandardní sociální zabezpečení zaměstnanců, je ale potenciál ke zlepšování

Středa 5.9.2018 Články Z médií EMPL

V Česku máme nadstandardní délku rodičovské dovolené, letos v únoru byla zavedena otcovská dovolená v délce pěti dnů, v červnu ošetřovatelské volno, v lednu byla rekordně zvýšena minimální mzda. Na dotaz, jak je na tom Česká republika ve srovnání s jinými státy Evropské unie s postavením zaměstnanců (včetně platů a mezd), to pro Náš REGION uvedla europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL). Potenciál však samozřejmě stále je.

Přečíst celý článek

Z médií: Dětští uprchlíci do Česka. Snahu europoslankyně Šojdrové inspiruje „dítě“ Nicholase Wintona

Čtvrtek 5.7.2018 Články Z médií Uprchlická krize

I v křesle u stolu v její bruselské kanceláři je na europoslankyni Michaele Šojdrové znát, že ji nedávná cesta do řeckých uprchlických táborů zasáhla. Poté, co se z cesty vrátila, představila svůj plán na to, aby Česká republika přijala 50 dětí – sirotků, či těch dětí, které žijí v táborech v Řecku či v Libanonu bez příbuzných.

Tento článek byl původně zveřejněn na www.hlidacipes.org.

Přečíst celý článek

Z médií: Česko může přijmout 50 uprchlíků – syrských dětí, sirotků z táborů v Řecku či Libanonu

Úterý 3.7.2018 Články Uprchlická krize Z médií

V době, kdy premiér Andrej Babiš na evropské i domácí půdě opakuje, že Česká republika rozhodně žádné uprchlíky přijímat nebude, vzniká s podporu některých politiků iniciativa, která má vést k tomu, že Česko poskytne útočiště několika desítkám dětí z uprchlických táborů v Řecku, případně z Libanonu.

Přečíst celý článek

EU prokázala, že se o migraci umí dohodnout. Babišova zásluha to ale není

Pátek 29.6.2018 EP Z médií Články Uprchlická krize

Komentář pro info.cz

Včera v noci (28.6.2018, pozn.red.) došlo k průlomové dohodě na summitu lídrů EU v Bruselu v otázce migrace. Představitelé zemí EU se dohodli na tom, že zřídí zadržovací centra pro ekonomické migranty v Africe, kam je budou moci vracet i z Evropy. Aby bylo odlehčeno Itálii, která hrozila, že plány zablokuje, navrhl prezident Macron, že některé státy EU dobrovolně převezmou do speciálních center (hot-spotů) uprchlíky z Itálie a budou vyřizovat jejich žádosti o azyl na svém území.

 

Přečíst celý článek

I já jsem Česká televize

Středa 13.6.2018 Z médií Články CULT

Komentář pro info.cz

Média jsou jedním z pilířů demokracie. Není náhodou, že ti kteří vládnou nebo chtějí vládnout, je chtějí ovládat. Proto veřejnoprávní televize a rozhlas mají nezastupitelnou roli a jejich nezávislost musíme chránit.

Přečíst celý článek