Zprávy

Z médií

Macron má šanci vyhrát a sjednotit Francii

Úterý 25.4.2017 Z médií Články

V prvním kole francouzských prezidentských voleb neuspěl ani jeden z kandidátů tradičních politických stran. Výsledky také ukazují na silnou poptávku francouzských voličů po středopravicové politice. Ve druhém kole se 7. Května utkají centrista Emmanuel Macron a kandidátka Národní fronty Marine Le Pen. Uspěl kandidát, který má velkou šanci získat hlasy většny voličů a zvítězit nad Marine Le Pen.  První kolo francouzských prezidentských voleb jsem komentovala pro pořad Dvacet minut Radiožurnálu.

--------------------

Francouzským prezidentem, případně prezidentkou, se stane Emmanuel Macron nebo Marine Le Penová. Oba uspěli v nebývale vyrovnaném prvním kole volebního souboje o Elysejský palác. Jeho vítězem se prozatím stal 39letý Macron, přestože předvolební průzkumy dlouhou dobu favorizovaly spíše kandidátku Národní fronty Le Penovou. Hostem Dvacítky Radiožurnálu je europoslankyně za KDU-ČSL Michaela Šojdrová. Dobré odpoledne.

 

 

Přečíst celý článek

Evropský parlament má nového předsedu

Úterý 17.1.2017 EP Z médií

Novým předsedou Evropského parlamentu je kandidát Poslaneckého klubu ELS Antonio Tajani.  Zvítězil ve 4. kole počtem 351 hlasů. Blahopřeji! O průběhu volby se můžete dočíst  a moje první reakce si můžete také poslechnout na webových stránkách ČT24.

Přečíst celý článek

Pozitivní diskriminace žen v politice a návrh zavedení genderových kvót

Pondělí 9.1.2017 Z médií Články FEMM

Michaela Šojdrová se účastnila diskuse u kulatého stolu v pořadu Názory a argumenty, který se vysílal 7.1. 2017 na stanici Český rozhlas Plus. Společně s Monikou Horákovou (Strana zelených) a senátorem Jiřím Diensbierem (ČSSD) diskutovali i rovnosti příležitostí i o tom proč nemají rádi termín "feminizace" politiky. 

 

 

Přečíst celý článek

EU-Turecko: Je třeba dočasně zastavit jednání o přistoupení. Apeluji na propuštění dvou zatčených Čechů

Čtvrtek 24.11.2016 EP Vystoupení v EP Články Z médií

Štrasburk, 24.11. 2016

Turecko se vypořádává s řadou problémů. Přesto je pro nás klíčovým partnerem v boji proti nelegální migraci. Turecko je součástí aliance, která je nezbytná pro mírové řešení konfliktu na Blízkém východě. Zároveň chceme, aby Turecko zůstalo naším spojencem v NATO.

Přečíst celý článek

MEP Šojdrová: Větší problém než vysílání pracovníků představuje sociální dumping Číny

Středa 3.8.2016 Články Z médií EMPL

Jedním z velkých evropských témat  je směrnice o vysílání pracovníků, kterou letos  na jaře představila Evropská komise. Proti návrhu se zvedla obrovská vlna kritiky i v České republice. Michaela Šojdrová v rozhovoru pro EurActiv vysvětlila proč sociální dumping Číny je daleko větším rizikem než tato problematika uvnitř EU. 

Přečíst celý článek