Zprávy

Z médií

Z médií: Rok evropského kulturního dědictví na Čro Plus

Pondělí 12.2.2018 Články EP Z médií

Rok evropského kulturního dědictví

Pořad o tom, kam se vydat za tajemstvím nejslavnější evropské špiónky, ale také atraktivní tanečnice jménem Mata Hari a dalšími taji evropského kulturního dědictví. 

 

Přečíst celý článek

Směrnice o vysílání pracovníků podlamuje naši konkurenceschopnost, říkají čeští europoslanci

Úterý 17.10.2017 Z médií Články EMPL EP

Publikováno na E15.cz

Vyslaným zaměstnancům náležejí stejná práva a mzdy jako obyvatelům dané země. Znamená to ale i více byrokracie a administrativy pro zaměstnavatele. Výbor Evropského parlamentu pro zaměstnanost schválil tento týden návrh revize směrnice o vysílání pracovníků. Ta určuje nová pravidla pro pracovníky, které vyšle zaměstnavatel na dočasnou práci do jiné unijní země. 

Přečíst celý článek

Zpráva o stavu EU

Středa 13.9.2017 Z médií EP

(ČT 24) Evropská unie má podle Jeana Clauda Junckera jedinečnou příležitost stát se silnější a jednotnější. Předseda Evropské komise v europarlamentu představil svou vizi, jak by mělo společenství vypadat po odchodu Velké Británie - tedy po roce 2019. Za stěžejní považuje například rozšíření eurozóny. Eurem mají platit všichni. Velká debata na úvod Událostí, komentářů ČT24, zúčastní se jí státní tajemník pro evropské záležitosti Aleš Chmelař, ze Štrasburku europoslanci Jan Zahradil (ODS) a Michaela Šojdrová (KDU-ČSL).

Přečíst celý článek

Macron má šanci vyhrát a sjednotit Francii

Úterý 25.4.2017 Z médií Články

V prvním kole francouzských prezidentských voleb neuspěl ani jeden z kandidátů tradičních politických stran. Výsledky také ukazují na silnou poptávku francouzských voličů po středopravicové politice. Ve druhém kole se 7. Května utkají centrista Emmanuel Macron a kandidátka Národní fronty Marine Le Pen. Uspěl kandidát, který má velkou šanci získat hlasy většny voličů a zvítězit nad Marine Le Pen.  První kolo francouzských prezidentských voleb jsem komentovala pro pořad Dvacet minut Radiožurnálu.

--------------------

Francouzským prezidentem, případně prezidentkou, se stane Emmanuel Macron nebo Marine Le Penová. Oba uspěli v nebývale vyrovnaném prvním kole volebního souboje o Elysejský palác. Jeho vítězem se prozatím stal 39letý Macron, přestože předvolební průzkumy dlouhou dobu favorizovaly spíše kandidátku Národní fronty Le Penovou. Hostem Dvacítky Radiožurnálu je europoslankyně za KDU-ČSL Michaela Šojdrová. Dobré odpoledne.

 

 

Přečíst celý článek

Evropský parlament má nového předsedu

Úterý 17.1.2017 EP Z médií

Novým předsedou Evropského parlamentu je kandidát Poslaneckého klubu ELS Antonio Tajani.  Zvítězil ve 4. kole počtem 351 hlasů. Blahopřeji! O průběhu volby se můžete dočíst  a moje první reakce si můžete také poslechnout na webových stránkách ČT24.

Přečíst celý článek