O mně

Jsem hrdá, že jsem Vaší poslankyní

Práce v Evropském parlamentu je práce pro Vás – občany České republiky, Evropany. Svoji práci v politice beru jako službu společnosti. Denně odpovídám na nové otázky a hledám jistotu v pochybnostech.

Dostává se mi velké pomoci. Jsem za ni vděčná Bohu i Vám – rodině, kolegům a spolupracovníkům, přátelům a  voličům.

Michaela Šojdrová

Poslankyně Evropského parlamentu
Poslanecký klub Evropské lidové strany

Rodačka z Kroměříže

Narodila jsem se v roce 1963 do lékařské rodiny v Kroměříži. Ještě za totality jsem vystudovala zahradní architekturu na Vysoké školy zemědělské v Brně. V 90. letech jsem stihla učit francouzštinu na kroměřížském Arcibiskupském gymnáziu, aktivně působit ve Skautu, projektovat zahrady, pracovat jako místopředsedkyně okresního výboru KDU-ČSL a starat se o rodinu.

Celý život se učím balancovat mezi pracovním a rodinným životem, protože mým zdrojem inspirace a síly je právě moje rodina. S manželem Ludvíkem, který je mou největší oporou, máme dva syny a čtyři vnoučata. Veškerý svůj volný čas trávím proto v rodné Kroměříži se svými nejbližšími.

Politička

Jsem konzervativní politička, která staví své hodnoty na křesťansko-židovských tradicích. V roce 1996 jsem byla zvolena do Poslanecké sněmovny, kde jsem až do roku 2010 prosazovala program KDU-ČSL, zejména v oblasti vzdělávání a sociální politiky. Angažovala jsem se například o zavedení etické výchovy na základních školách.

„Evropská unie je místem, kde se neshody či konflikty mezi členskými státy řeší dialogem. Díky tomu máme v Evropě nejdéle trvající období míru.“

Poslankyně Evropského parlamentu

Od roku 2014 pracuji jako poslankyně Evropského parlamentu, kde po celou dobu působím ve Výboru pro kulturu a vzdělávání (CULT). Ve druhém volebním období jsem se velmi ráda vrátila ke svým moravským kořenům a původní zemědělské profesi. Ve Výboru pro zemědělství a rozvoj venkova (AGRI) prosazuji lepší životní podmínky pro hospodářská zvířata a hájím zájmy malých a středních zemědělců.

Zároveň soustavně podporuji lidská práva, protože věřím, že právě to je posláním a povinností všech demokratických politiků. Bytostně důležitá je pro mě také podpora práv dětí, které nejvíce potřebují naši ochranu a péči.

Jako skautka velmi dobře vím, že Česká republika má dlouholetou tradici v dobrovolnictví. V poslední době mě proto nejvíc těší poslanecká zpravodajská práce na nové podobě Evropského sboru solidarity, který je unikátní svým historicky nejvyšším rozpočtem. Díky tomu bude mít obrovský společenský dopad a z rozpočtu jedné miliardy bude na své projekty čerpat i řada českých organizací. Solidarity není nikdy dost!

Moje aktivity v Evropském parlamentu:

  • Místopředsedkyně Výboru pro kulturu a vzdělávání (CULT)
  • Aktivní náhradnice ve Výboru pro zemědělství a rozvoj venkova (AGRI)
  • Členka Meziparlamentní skupiny pro práva dětí Členka delegace v Parlamentním výboru pro partnerství EU-Arménie, ve Výboru pro parlamentní spolupráci EU-Ázerbájdžán a v Parlamentním výboru pro přidružení EU-Gruzie
  • Členka delegace v Parlamentním shromáždění Euronest
  • Náhradnice delegace ve Smíšeném parlamentním výboru EU-Turecko
  • Členka pléna Konference o budoucnosti Evropy (COFE)
  • Členka meziskupiny EP pro práva dětí
  • Členka pracovní skupiny pro mezináboženský dialog
  • Členka EP-Taiwan Friendship Group
  • Členka Meziparlamentní aliance k Číně

Chcete vědět aktuality z mého působení v Evropském parlamentu i v Česku?

Poslanecký klub ELS
Evropský parlament
KDU-ČSL

Michaela Šojdrová, © 2023 · Všechna práva vyhrazena | Ochrana osobních údajů | RSS kanál

Hexadesign