Historický rozpočet na Erasmus, kulturu a dobrovolnictví

Úterý 18. 5. 2021,

Tisková zpráva

Evropský parlament tento týden schválil nové podoby finančních programů Erasmus, Evropský sbor solidarity a Kreativní Evropa. Michaele Šojdrové, která vedla jeden z vyjednávacích týmů Evropského parlamentu a koordinovala práci poslanců Evropské lidové strany během jednání, se na tyto programy přes probíhající hospodářskou krizi podařilo vyjednat historicky nejvíce peněz.

„Erasmus musí být dostupný všem studentům a učitelům bez ohledu na jejich fyzická nebo ekonomická omezení. Pro studenty s hendikepem proto budou vytvořeny speciální plány inkluze a možnost studovat na dálku. Finančně znevýhodnění budou moci požádat o předfinancování výdajů na pobyt v zahraničí,“ jmenuje jedny ze zásadních zlepšení programu Erasmus Michaela Šojdrová.

Michaela Šojdrová byla zpravodajkou Evropského parlamentu pro program Sbor solidarity.

“Do programu Sboru solidarity by se mohlo v budoucnu zapojit až 350 000 mladých lidí, na které je nově program zaměřen. Jako skautka vím, že Česká republika má v dobrovolnictví velkou tradici. Věřím, že řada českých organizací bude z rozpočtu jedné miliardy euro těžit pomoc na své projekty. Solidarity není, především v době pandemie, nikdy dost,“ dodává Šojdrová.

Kvůli Covid19 se jedním ze zásadních programů záchrany evropských odvětví stal program Kreativní Evropa.

Michaela Šojdrová uzavírá: „Kultura byla po letecké dopravě nejvíce zasaženým odvětvím koronavirem. EU mu nyní podává pomocnou ruku v podobě 2,4 miliard euro. Podpora evropské filmové produkce, hudby, architektury, ale i svobodných médií nesmí po konci pandemie zaniknout!“


Galerie:


Chcete vědět aktuality z mého působení v Evropském parlamentu i v Česku?

Facebook
Twitter
Instagram
Poslanecký klub ELS
Evropský parlament
KDU-ČSL

Michaela Šojdrová, © 2021 · Všechna práva vyhrazena | Ochrana osobních údajů | RSS kanál

Hexadesign