Michaela Šojdrová koordinátorkou ELS ve výboru CULT

Čtvrtek 4. 7. 2019, Tisková zpráva

Europoslanci Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) a Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) byli dnes zvoleni koordinátory poslaneckého klubu Evropské lidové strany. Budou spoluřídit a rozhodovat o činnosti svého poslaneckého klubu ve výborech Evropského parlamentu. Michaela Šojdrová bude koordinovat práci poslanců ELS ve Výboru pro kulturu a vzdělávání, Tomáš Zdechovský ve Výboru pro rozpočtovou kontrolu.

Michaela Šojdrová, nová koordinátorka Výboru CULT říká: „Zvolení do této funkce si velmi vážím. Očekává se ode mě, že dokáži spojit zájmy zástupců mnoha odlišných zemí. Naším společným cílem by mělo být zjednodušení administrativy a navýšení prostředků na program ERASMUS, zejména na mobilitu učitelů."

Chtěla bych ze své pozice přispět k tomu, abychom mnohem více využívali sdílení osvědčených postupů v jednotlivých vzdělávacích systémech, například v oblasti výuky o EU nebo v ochraně kulturního dědictví. Naším velkým tématem, i s ohledem na politický vývoj, bude nezávislost médií,“ doplňuje Michaela Šojdrová.

Koordinátor poslaneckého klubu ELS je mluvčím poslaneckého klubu pro témata projednávaná na půdě daného výboru a odpovídá za koordinaci práce poslanců ELS v tomto výboru.


Chcete vědět aktuality z mého působení v Evropském parlamentu i v Česku?

Facebook
Twitter
Instagram
Poslanecký klub ELS
Evropský parlament
KDU-ČSL

Michaela Šojdrová, © 2020 · Všechna práva vyhrazena | Ochrana osobních údajů | RSS kanál

Hexadesign