Zahajujeme národní kolo Evropské soutěže mladých farmářů 2023!

Pondělí 21. 8. 2023,

Europoslankyně Michaela Šojdrová zahájila národní kolo Evropské soutěže mladých farmářů 2023. Ta je nedílnou součástí Evropského kongresu mladých farmářů, který letos nese téma Mladí farmáři: ochránci tradic a hybatelé inovací. Akce každoročně spojuje stovky zemědělců z více než 20 zemí EU. „Kongres pořádá poslanecký klub Evropské lidové strany v Evropském parlamentu letos již podeváté a je mi ctí, že jsem opět jednou z europoslanců a europoslankyň, kteří soutěž i kongres v Evropském parlamentu organizují,“ uvedla Michaela Šojdrová.

Kongres si klade za cíl propojit úspěšné mladé zemědělce a posloužit jako místo, kde si mohou vzájemně předat své zkušenosti, inspirovat se a třeba se i více zviditelnit a rozvinout svůj projekt. Během kongresu dostanou prostor na prezentaci svého projektu všichni zapojení zemědělci.

Odborná porota udělí cenu kongresu ve třech kategoriích:

  • Nejodolnější projekt za schopnost odolat a zotavit se z šoků a zátěže vyplývajících z krizí jako je válka na Ukrajině, pandemie COVID-19 a/nebo schopnost zmírnit/přizpůsobit se mnoha výzvám, které představuje klimatická změna; 
  • Nejlepší digitální projekt za zavedení a šíření nových technologií a/nebo zemědělských postupů; 
  • Nejlepší projekt pro rozvoj venkovských oblastí za přispění k ekonomickému, environmentálnímu a sociálnímu rozvoji venkovských oblastí;

Michaela Šojdrová je jednou z pěti europoslanců, kteří kongres pořádají. Akci má na starost společně s Nunem Melo (Portugalsko), Simone Schmiedtbauer (Rakousko), Herbertem Dorfmannem (Itálie) a Juanem Ignaciem Zoido Álvarezem (Španělsko). Partnery národního kola soutěže jsou Asociace soukromého zemědělství ČR a poslanec Karel Smetana, místopředseda Zemědělského výboru Poslanecké sněmovny ČR.

Podmínky účasti 

Do soutěže se mohou zapojit zemědělci mladší 40 let, včetně účastníků minulého ročníku (mimo vítěze). Uzávěrka přihlášek je v sobotu 30. září 2023. Přihlášky do soutěže zasílejte na e-mailovou adresu martinkova@sojdrova.cz

Po výběru nejlepšího projektu na národní úrovni bude projekt předložen k posouzení porotě na evropské úrovni. Vítězný projekt bude reprezentovat Českou republiku na Evropském kongresu mladých farmářů, který se bude konat 6. prosince 2023 v Evropském parlamentu v Bruselu. Cesta i ubytování bude zajištěna kanceláří europoslankyně Michaely Šojdrové. 

Cenou pro vítěze národního kola soutěže bude nejen postup do evropského kola a návštěva Kongresu mladých farmářů v Bruselu, ale také natočení profesionálního videa prezentujícího vítěznou farmu.

„Ráda bych povzbudila všechny mladé farmáře i farmářky, aby se do projektu zapojili. Jde o jedinečnou příležitost setkání s dalšími mladými farmáři z EU, výměny zkušeností, získání inspirace a také možnost zviditelnit a rozvinout svoji vlastní činnost,“ uvedla Šojdrová. „Neradi bychom zemědělcům přidávali zbytečnou byrokratickou zátěž a přihlášky jsou proto koncipovány velmi jednoduše. Pokud byste si nevěděli rady, nebojte se na mě obrátit, rádi vám s mým týmem s vyplněním přihlášky pomůžeme!,“ uzavřela.


Dokumenty:

Přihláška do soutěže Mladý Farmář

Pravidla soutěže Mladý Farmář


Chcete vědět aktuality z mého působení v Evropském parlamentu i v Česku?

Poslanecký klub ELS
Evropský parlament
KDU-ČSL

Michaela Šojdrová, © 2024 · Všechna práva vyhrazena | Ochrana osobních údajů | RSS kanál | Změnit nastavení cookies

Hexadesign