Známe vítěze českého kola soutěže Evropský mladý farmář 2023!

Pátek 20. 10. 2023,

Víte, kdo je vítěz Evropské soutěže mladých farmářů za Českou republiku?   Je to Matěj Sklenář, který spolu se svou rodinou provozuje farmu Ráječek nedaleko Brna. Tato farma se specializuje na pěstování salátů a rajčat, které dodávají čerstvé a kvalitní do obchodů i restaurací.

Matěj Sklenář  bude reprezentovat Českou republiku na Evropském kongresu mladých farmářů, který se bude konat 6. prosince 2023 v Evropském parlamentu v Bruselu.

 

Matěj Sklenář není jen obyčejný farmář. Je to také absolvent prestižní Wageningen University v Nizozemsku, kde studoval skleníkové pěstování. Díky tomu má zkušenosti s nejmodernějšími technologiemi a postupy, které aplikuje na své farmě. Například používá biologickou ochranu proti škůdcům, recykluje vodu a optimalizuje podmínky pro růst rostlin.

 

Matěj Sklenář je také příkladem mladého farmáře, který chrání tradice a zároveň přináší inovace. To bylo tématem letošního kola soutěže, které upozorňuje na důležitost generační obnovy farem. V Evropské unii i v České republice je totiž velký nedostatek mladých zemědělců. Jen 11 % farmářů v EU je méně než 40 let. To je alarmující číslo, protože zemědělství je klíčovým sektorem pro potravinovou bezpečnost, životní prostředí a rozvoj venkova.

 

Proto chci dále podporovat  mladé zemědělce jako je Matěj Sklenář, kteří dokazují, že zemědělství je atraktivní a perspektivní obor. Gratuluji  mu k vítězství a přeji  hodně úspěchů v evropském finále soutěže! Těším se v prosinci v Bruselu!

 


Chcete vědět aktuality z mého působení v Evropském parlamentu i v Česku?

Poslanecký klub ELS
Evropský parlament
KDU-ČSL

Michaela Šojdrová, © 2024 · Všechna práva vyhrazena | Ochrana osobních údajů | RSS kanál | Změnit nastavení cookies

Hexadesign