Šojdrová jednala za poslanecký klub ELS o podobě nové Komise

Úterý 17. 9. 2019,

Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), koordinátorka Evropských lidovců ve Výboru pro kulturu a vzdělávání, se v úterý 17.9. sešla s kandidátem na místopředsedu Komise Margaritisem Schinasem, který má mít v novém kolegiu mj. na starost vzdělávání, kulturu, sport. V názvu jeho portfolia však žádná z těchto oblastí nefiguruje.

„S Margaritisem Schinasem jsem probrala obavy poslanců poslaneckého klubu Evropské lidové strany, zda bude vzdělávání a kultuře v nové Komisi věnováno dostatek pozornosti. Z chybějícího začlenění těchto oblastí přímo do názvu některého z portfolií nových komisařů to není zcela zřejmé.“

„Zatímco spolupráce ve vzdělávání je, troufám si říct, největší úspěch Unie, evropské kulturní dědictví je jedním z hlavních pojítek sjednocené Evropy. Zaslouží si proto uznání přímo v názvu portfolia komisaře, jako tomu bylo doposud,“ uvedla Michaela Šojdrová.

V prvním říjnovém týdnu se Margaritis Schinas a Maria Gabriel, která by měla být v nové Komisi pověřena „inovacemi a mládeží“, představí ve Výboru pro kulturu a vzdělávání v rámci slyšení. Kladné stanovisko výboru je podmínkou pro jmenování nové Komise do funkce.


Chcete vědět aktuality z mého působení v Evropském parlamentu i v Česku?

Facebook
Twitter
Instagram
Poslanecký klub ELS
Evropský parlament
KDU-ČSL

Michaela Šojdrová, © 2018 · Všechna práva vyhrazena | Ochrana osobních údajů | RSS kanál

Hexadesign